POGLAVLJE I – LYME BOLEST I SRODNE INFEKCIJE – PLANIRANJE TERAPIJE
Ako ste se odlučili liječiti bolest od Limete uz pomoć prirodnih metoda liječenja, te će se suočiti s nekoliko dobro poznatih protokola. U nastavku ćemo raspraviti praktične aspekte najpopularnijih i, po našem mišljenju, najefikasniji protokola:
• Protokol Бюнера Limete
• Protokol Каудена
• Izmjeren protokol Nutritionals®
Također smo vam predstaviti naše praktične savjete koji vam mogu poboljšati svoju terapiju.
Početak je uvijek najteži dio. Recimo, imate dijagnosticiran Lyme bolest s popratnim infekcijama бартонеллы i микоплазмы. Vi ste se odlučili isprobati фитотерапию, ili ste tek završili uzimati antibiotike i želite nastaviti liječenje biljem. Nije svatko ima priliku dobiti stručnu pomoć od svog liječnika ili фитотерапевта, koji može pomoći da odaberete pravu bilja i pomoći vam da tijekom terapije. Obično se ljudi odlučuju sami planirati фитотерапию. Oni uče o raspolaganju protokola i suočiti se s mnoštvom pitanja i sumnje, kao što su:
- koji protokol odabrati?
- kako se miješaju bilje koje se koristi za liječenje bolesti Limete, s biljem koje se fokusiraju na srodne infekcije?
- kakav je slijed uvođenja različitih trava?
- koji oblik bilja će biti najbolji?
- koje bilje najbolje za liječenje mojih simptoma?
Mi ćemo vam pomoći razumjeti u tim i drugim pitanjima. Pripremili smo za vas "Praktični vodič - primjena biljni lijek za bolesti Limete i srodnih infekcija", "Planer terapije", koji će vam pomoći planirati terapiju "Herbarij – bilja i dodataka bolesti Lyme", u kojem ukratko predstavlja najvažnije svojstva bilja i "Dijeta kod bolesti Lyme Vodič". To je puno praktičnih znanja prikupljenih u četiri e-knjige. Počnite čitati Praktične smjernice za primjenu biljni lijek za bolesti Limete i pratećih infekcija. To će biti osnova za sljedećih dijelova.
Može li bilja pomoći u borbi protiv bolesti?
Milijuni godina evolucije napravili neke biljke našim saveznicima u borbi s različitim bakterijama i drugim mikroorganizmima. Bakterije imaju sposobnost analizirati jedna veza, koja obično je kemijski antibiotik, i generirati niz mehanizama koji se koriste za njegovu neutralizaciju. Kasnije oni prenose te informacije s drugim bakterijama. Moć biljaka ne leži samo u pojedinim izoliranim ćelijama ili kemijskim vezama. Ona leži u njihovoj sposobnosti da proizvode razne kemikalije. To je cijela biljka i sinergija brojnih veza čini mikroorganizmi odustati i digresija. Bakterije ne mogu nositi s toliko složenih i smrtonosne elemenata. Oni umiru prije nego što uspijete riješiti sigurnosni mehanizam koji im omogućuje da se bore s kemijskog arsenala biljke. Osim toga, ako se pravilno koristi biljni lijekovi imaju vrlo malo nuspojava, za razliku od mnogih korištenih kemijskih lijekova.
Pristup Бюнера, Коудена ili drugih poznatih autora protokola terapije razbija stereotipe vezane sa standardnim lijekovima za bolesti Lyme. Kako oni razumiju, antibakterijski tretman nije dovoljno. Ne možemo zaboraviti o jačanju našeg imunološkog sustava koji ne samo da je oslabljena infekcije, ali i pretjerano izmijenjen, da se prilagode potrebama bakterija. Neka je i prisjetimo se o цитокинах, индуцируемых tijekom infekcije, o zaštiti эндотелия, struktura i stanica, koje su zaražene bakterijama. Mi ne treba ne samo ubiti bakterije, ali i stvaraju takvu neželjenu srijedu u našem tijelu, da oni ne će se umnožiti, uzimajući hranu i agresivno širi diljem naše tijelo. Ovaj multi-dimenzionalni pristup, daje iznenađujuće efekte pod uvjetom da se održava na odgovarajući način.
Liječenje bolesti od Limete i pratećih infekcija travama će dugo putovanje, koje je potrebno planirati s oprezom. Takav tretman može potrajati i do godinu dana, a u slučaju нейроборрелиоза još duže. Molimo, zapamtite da je svaka bolest - to je individualna stvar. Tip simptoma, njihovo pojačanje, srodne infekcije koje su u interakciji jedni s drugima, starost, stanje imunološkog sustava - sve to čini pojedinac kliničku sliku pacijenta. To je razlog zašto na svakom pojedincu je potreban individualni pristup. Nudi protokole liječenja su veliki temelj. Oni mogu poslužiti kao idealna osnova za terapiju koju zatim možete koristiti kao osnova za odabir različitih specifičnih bilja, koje će olakšati vaše simptome. Međutim, morate promatrati svoje tijelo i slušati ga. Pazite da se mijenja, a što ne. Što vam najbolje odgovara, a što čini da se osjećate još gore.
Mi se polako hoda kroz faze planiranja terapije. Mi ćemo vam pokazati prednosti specifičnih protokola. Mi ćemo vam dati određene savjete, temelji na našem iskustvu. Možete koristiti ovu shemu pri planiranju i praćenju vaše terapije. Prilagodite ga svojim potrebama, budite fleksibilni i slušajte svoje tijelo.
Također smo pripremili plan terapije koji sadrži razne tablice, koje vam mogu pomoći planirati svoju terapiju. To će vam pomoći kontrolirati svoje simptome, pratiti faze terapije i izračunati dozu. On također sadrži usporedne tablice. To će biti vaš vodič tijekom terapije.
Kako koristiti Mozak terapije?
Molimo, imajte na umu da je u gornjem lijevom kutu nalazi se mjesto za unos datuma. Možete ispisati željene kartice mnogo puta, ali ne zaboravite označiti datum početka terapije na prvom skupu kartica, ispisivati nove kartice pri svakom promijenite i unijeti novi datum. Postavite setovi kronološkim redom – tako će vam biti lakše usporediti faze terapije.
Raspored se sastoji od sljedećih dijelova:
Ovo je prva faza planiranja. Označite диагностированные infekcije na kartici. Ne сосредотачивайтесь na liječenju samo bolest Lyme. Vrlo često – ili čak i ako ne idem predaleko – gotovo uvijek Lyme bolest popraćena drugim karakterističnim infekcijama. S takozvanim polaznik infekcijama treba boriti istodobno na bolest Lyme. Kasnije u Vodiču ćemo se vratiti na problem коинфекции i detalje objasniti njihovo značenje u liječenju bolesti Lyme. Ako nemate bilo koji dijagnosticira pratećih infekcija, prevucite relevantne ankete.
Sljedeći korak se sastoji u tome, da označi svoje simptome. Kartica sadrži popis najčešće korištenih od njih. Ako osjetite simptome, nisu navedeni u popisu, molimo vas, unesite ih u za to predviđen prostor. Zapišite sve što vas brine, čak i one simptome koji se mogu činiti nevažnim. Kartice treba ispisati samo jedanput na mjesec i u odnosu na karticama za prethodnim mjesecima. Ponekad možete zaboraviti na određene simptome, koji su imali na početku. Ako ste sve primijetiti, možete primjetiti da su neki simptomi prolaze, dok neke prvi put pojavljuju. Usporedite svoje karte mjesečno, ali i uspoređivati ih sve istovremeno. Možete i snimiti na težini simptoma. Preporučena skala 1-5, gdje je 1 - slaba intenzivna, a 5 - visoka intenzivna.
• BORRELIA – bilja i dodataka - stranica 5-7 u poslovnom dnevniku
Poglavlje V Vodstvo uključuje opis Protokola: Protokol Бюнера Limete, protokol Коудена i protokol Researched Nutritionals®. Ako još niste odabrali svoj najbolji protokol, molimo pročitajte poglavlje V.
Na stranicama 5-7 Vodiču ćete naći popis ljekovitog bilja i raznih dodataka za liječenje bolesti Lyme. U gornjem lijevom kutu unesite datum početka terapije, a zatim označite sve biljke s kojih počnete terapiju.
Prva kategorija je "Osnovni protokol Бюнера Limete". Ako ste izabrali ovaj protokol kao glavni izvor liječenje, označite koje bilje ćete unositi. Protokol Бюнера Limete preporučuje unijeti sve bilje navedene nakon zadnje ažuriranje, tj. Андрографис, спорыш japanski, cats claw, kadulja, crvena, шлемник kineski, kolagen i selen. Kasnije, u poglavlju III Smjernice, mi ćemo objasniti zašto je tako važno pratiti cijeli protokol. Ako planirate da unesete sve bilje od samog početka vaše terapije, molimo vas, označite je na kartici. Nekim ljudima treba vremena da se prilagodi određenim bilje. Ako ste se bojali koristiti sve biljke odmah, ne žuri, slušajte svoje tijelo i počnite s uvođenjem tri glavna bilja: андрографиса, knotweed japanski i mače когтя. Označite ih na svojoj kartici. Ako ustanovite da prenosite ove biljke, dodajte sljedeće u roku od sljedećeg mjeseca liječenja: Salvia miltiorrhiza, kineski тюбетейка, kolagen i selen. Ispišite drugu karticu, zapišite datum i ono što ćete prihvatiti ovaj mjesec, tj. na drugom mjesecu, koji je već uzimate: Андрографис, спорыш japanski, Cats claw, kadulja мильтиориза, тюбетейка kineski, kolagen, i selen. Preporučujemo označiti kolor marker bilje koje ste dodali u određenom mjesecu (u ovom slučaju: Salvia miltiorrhiza, kineski тюбетейка, kolagen i selen). Možete planirati dodavanje bilja po vlastitom nahođenju. Važno je napomenuti promjenu i napiši ono što osjećate. To će vam omogućiti da gledati reakcijom na terapiju. Бюнер u svom protokolu Limete preporučuje koristiti bilje u roku od 12 mjeseci, u slučaju bolesti, Limete i u roku od 18 mjeseci u slučaju нейроборрелиоза. To je zajednička vremenski okvir. Vi već znate da je Lyme bolest je infekcija koju je teško kontrolirati. Бюнер ističe da sve zavisi od individualne reakcije organizma. Terapija može trajati duže od vremena u slučaju više ozbiljnih slučajeva bolesti Lyme. Čim protokol će biti završen, neke biljke mogu biti nastavljen kao terapiju održavanja, ali sve ovisi o vašem stanju.
Druga kategorija - to "Izmjeren protokol Nutritionals®". Tvrtka Researched Nutritionals® je razvio protokoli liječenja bolesti Limete i коинфекции, koje su sve veliko priznanje. Svojim proizvodima uživaju mnogi liječnici. Kasnije u Vodiču ćemo opisati koncept, leži u osnovi Исследованного protokol Nutritionals®. Ako odlučite koristiti njihove proizvode kao glavni izvor terapije, morate imati na umu to na svojoj kartici. Sjetite se da ovdje ste izabrali ne za pojedine proizvode, a cijeli skup. Jedan proizvod neće raditi. Kao i u protokolu Бюнера Limete, potreban vam je cijeli paket – stranica 32 Planer terapija sadrži detaljne informacije o ovom protokolu. Preporučujemo da se dopuniti vaš tretman kolagenom. Informacije o važnosti uvođenja kolagena u svoju terapiju uključena u poglavlje V.
Kartica ne sadrži proizvode iz protokola Каудена isključivo zato što za svaki skup u prilogu list sa detaljnim planom terapije svaki dan. Ako odlučite koristiti protokol Коудена, iskoristite dolazi sa softverom, tada popisom.
Zatim smo klasificirati biljke u zavisnosti od najčešćih simptoma. Ovdje možete naći kategorije kao što su: нейроборрелиоз, kronični umor, magla u mozgu i problemi s koncentracijom, anksioznost, depresija, problemi sa zglobovima, mišićni tremor, problemi sa srcem, problemi sa spavanjem, reakcija Геркса i detoksikacija, oteklina, oticanje i problema s libido ili sa vidom. Kao što možete vidjeti, popis simptoma prilično opsežna. Pokušali smo navesti što je moguće više bilja i dodataka koji mogu biti korisne u ovom симптоме. Skup je bio pripremljen na temelju broj bilja i naše iskustvo. To treba koristiti kao vodič za vas. Zapamtite da svatko može reagirati drugačije. Ne treba unositi sve bilje u zapošljavanju. Saznajte više o nama nude varijante. U posebnom dodatku "Herbarij. Bilja i dodataka za liječenje bolesti Lyme" postoje opisi korištenje ljekovitog bilja i preporuke o izboru kombinacija bilja. Sadržane tamo informacije mogu vam pomoći da odaberete dodatne bilje. Odaberite 1-2 bilje, uključite ih u svoju terapiju i uživajte u pogledu na reakcijom. Ako ste se suočili magla u mozgu, odaberite Gotu kola. Koristite Planer za označavanje ono što ste predstavili u prvom redu. Kroz 1 mjesec procijenite je li vam Gotu kola da biste dobili osloboditi od magle u mozgu. Ako je to tako, imajte to u svojoj terapiji. Ako ne vidite nikakve poboljšanja, ne zaboravite napomenuti to. Ispišite sljedeće kartice, gdje se označiti još jedan proizvod iz popisa, na primjer, ATP je Gorivo ili ginkgo biloba (NAPOMENA: ako pišete novu posjetnicu za unos podataka o novom proizvodu, ne zaboravite snimiti i druge biljke koje se koriste u vaše terapije, na primjer, trava od Бюнера Limete Protokol"). Postupno uvođenje bilja u zavisnosti od simptoma može vam omogućiti da jasno promatrati reakcije vašeg tijela. Pisanje takva zapažanja mogu biti korisni za drugog čovjeka s Lyme bolest; možete podijeliti s njima svoja iskustva.
Pored simptoma na kartici također sadrži informacije o vitaminskih i mineralnih dodataka. Osim ljekovitog bilja, koje ste izabrali, preporučujemo i dodati i skup dodatnih vitamina. U slučaju magli mozga, osim Gotu kola, možete dodati i: magnezij, kompleks b vitamina, omega-3 i koenzim Q10. Zapišite sve na kartici.
Informacije sadržane u knjizi Бюнера, pomoći će vam donijeti odluku. Бюнер razvrstani trava u zavisnosti od simptoma i istaknuo da ih precizno doziranje.
Imajte na umu da biljke navedene u popisu, ne jedini, koji mogu pomoći pri neugodne simptome. Ako koristite neku drugu travu, koja se pokazala efikasnijom, zapišite ga na popisu u odjeljku "Komentari". Također možete snimiti tamo svoje primjedbe.
Ne zaboravite ispisati novu karticu prilikom svake izmjene protokola. Zapišite novi datum, imajte u vidu da ćete koristiti u svom terapije i što je novo. U odjeljku "Komentar" napišite svoje osjećaj da ste isključeni iz protokola i zašto. Svaki mjesec usporedite svoje karte s kartama prethodnih mjeseci.
SRODNE INFEKCIJE
Sada smo prešli na poslužujući infekcije. Prije svega, neka nam objasniti koncept srodnih infekcije bolesti Lyme.
Mnogi ljudi se fokusiraju na liječenju samo bolest Lyme, odnosno bakterija Borrelia burgdorferi. Nažalost, Lyme bolest je često popraćena tzv polaznik infekcijama, biti prenosiv kliještima. Коинфекции, što će se prenijeti kliještima, - to je co-postoje коинфекции, uzrokuju клещевые bolesti, zajedno sa спирохетами bolesti Limete ili popratnim bolestima, передающимися drugi put. Jedna коинфекция povećava инфекционность sljedeće vrste parazita i olakšava njegov transfer u tijelu domaćina, tj. Mnogo je lakše pokupiti infekcije.
Najčešći polaznik infekcijama, prate Lyme bolest, su:
Svaka prateće infekcije ima svoj specifičan mehanizam djelovanja u tijelu i uzrokuje više ili manje specifične simptome. Vi bi također trebali sjetiti da je između bakterija postoji sinergija. Kada zaraze dva ili više клещевыми патогенами njihov utjecaj na organizam mnogo ozbiljnije, nego ako ste imali slučaj s napadom samo jednog epidemija faktora. Simptomi bolesti Lyme pogoršavaju, a negativni utjecaj спирохеты Limete na ljudski organizam pojačava. Gotovo je nemoguće ukloniti bakterije Borrelia bez istovremenog rješavanje pratećih infekcija. Ako ste liječenje od Limete bolesti, ali u isto vrijeme ništa ne poduzimaju u vezi predmetnih infekcije, onda je to najčešći razlog tzv otporan na liječenje bolesti Lyme.
Patogeni mikroorganizmi koriste u svoju korist jedni druge. Fenomen sinergija može biti predstavljen na jednom primjeru: odnos Borrelia-Bartonella.
Pretpostavimo da su bakterije Borrelia napali kolagen strukture u коленном zgloba (sjetite se da su bakterije Borrelia imaju afinitet za коллагеновым strukturama, tako da su oni uvijek traže takve strukture, jer oni pružaju hranu). Kada se kolagen tkivo propada, ljudsko tijelo odmah reagira i šalje tamo CD34 + stanice, kako bi se popraviti oštećenja. Ako tijelo i zaraženo бартонеллой, javlja se novi problem. Бартонелла napada CD34+stanica, koji su specifični za infekcije upravo tim bakterijama. U ovoj situaciji neki dio CD34+ stanica već zaražen бартонеллой. Dakle, zaražene CD34 + stanice šalju na lokalne upale uzrokovane razgradnju kolagena, uzrokovana bakterijom Borrelia. Бартонелла koristi u svoju korist postojeće upalu, što pridonosi njegov rast. On počinje razmnožavati na tom zemljištu. Kada se oblici kolonija, on počinje индуцировать svoj vlastiti kaskada citokina, koji će pridonijeti još većeg oštećenja kolagena. Veća oštećenja kolagena, kako ozbiljna oštećenja zgloba i simptomi postaju gori. Koljeno, zglob počinje boljeti, i dugo upala može izazvati ozbiljna oštećenja zgloba.
To je jedan od mnogih mogućih sinergističko interakcije. Molimo, zapamtite da veći broj patogena znači veliki teret na imunološki sustav. Imunološki sustav je preopterećen, što može dovesti do patologije. Svaka sljedeća коинфекция - to nije samo zbroj pojedinih njezinih dijelova, to je sinergija koja dovodi do прогрессирующим, ojačana патогенным reakcije. Postoji izreka da je "snaga je u broju" - isto se odnosi i na patogene. Oni zajedno rade i ponašaju sasvim drugačije nego ako ste bili zaraženi samo jedna osoba патогеном.
Vi ne možete ignorirati bilo koje popratne infekcije. Ako odlučite da коинфекция, potvrđeno pri kliničkom pregledu, u ovom trenutku nije prioritet, jer želite da se usredotočite na bolest Lyme, sjeti se, da će to biti neuspjeh. Borba s bolešću Limete - to je samo polovica liječenje. Vi ćete voditi неравную borbu. Vi ćete proći godišnji tretman ili dulje i dalje ćete se na početnu točku. Zatim ćete morati početi ispočetka. Ne zaboravite – da biste odmah provjerili dostupnost povezanih infekcija!
Kako bi se uvelo bilje, usmjerena na specifične srodne infekcije?
Imajte na umu da biljke koje se koriste za liječenje боррелий mora biti temelj vaše terapije. Treba ih uzimati u roku od 12 do 18 mjeseci. U toku ovog perioda, unijeli raznolikost bilja za liječenje pratećih infekcija.
Prvi prateće infekcije koju treba liječiti, – to je uvijek бабезия (naravno, ako je ona potvrđena обследованиями ili ako imate razloga vjerovati da ste zaraženi njime, unatoč negativni test što je ponekad slučaj). Бабезия - to je najjednostavnije, to jest tijelo, veći od bakterije. Tijelo бабезии može "sakriti" druge bakterije, pa vas molimo, ne zaboravite da ga obraditi u samom početku.
U slučaju naknadne pratećih infekcija nikakav nametnuti red ne postoji. Sve ovisi o vašim specifičnim rezultate i simptoma.
Možete uvesti protokole za коинфекций jedan za drugim, ili, ako ste dobar pomak bilje, možete se nositi s nekoliko коинфекциями istovremeno. Preporučujemo početi s bilja od bolesti Lyme, a mjesec dana kasnije, kada tijelo postaje navikli na njih, možete početi unositi bilja od pratećih infekcija.
Kada počnete da provjerite protokole za svaki polaznik infekcije, vas može uplašiti ogroman broj potencijalnih bilja koje morate unijeti. Međutim, ako ste pažljivo проанализируете protokola, vidjet ćete da su neke trave se međusobno preklapaju, a možete djelotvorno utjecati na nekoliko srodnih infekcije istovremeno. Za tu svrhu pripremili smo za vas popis.
U slučaju sa začinskim biljem Бюнера, pažljivo provjerite popis zastupljeni u "Task" na stranici 22.
Primjer: Imate коинфекции Borrelia plus Bartonella, Mycoplasma i Rickettsia.
Koristite bilje боррелий kao temelj svoje terapije. Za to vam je potrebno miješati bilje бартонеллы, микоплазмы i риккетсии. Cm. skupne podatke u tablici u nastavku. Bilje koje se koristi u protokolu, označen za svaki infekcije. Sažetak u tablici omogućuje vam da vidite što prekriva. Ako dodate bilja za liječenje бартонеллы, vidjet ćete da su oni u velikoj mjeri podudaraju s travama, se koriste za liječenje микоплазмы. Imajte na umu da biljke koje su navedene u protokolu protiv микоплазмы i nisu uključeni u protokol protiv бартонеллы, - kineska шлемник i ekstrakt lista masline. Međutim, kineski тюбетейка navedena u protokolu za боррелий, tako da ne treba duplicirati ovu travu. Sve ove biljke su isti kao i kod риккетсий. Stoga se čini da, ako ćete slijediti protokol Borrelia i unijeti protokol Bartonella, dovoljno je samo dodati ekstrakt lista masline. Na taj način ćete delovati istovremeno na četiri infekcije: боррелии, бартонеллы, микоплазмы i риккетсии.
Možete usporediti druge setove infiltracija na isti način. Ako ste dobro спланируете svoju terapiju, vi ćete biti u mogućnosti provesti učinkovito i smanjiti svoje troškove.
U slučaju da polaznik infekcija Бюнер često nudi biljnih mješavina. On se obično nudi preporučenu dozu za cijelu smjesu, a ne da se svake biljke pojedinačno. Cm. Detaljnije informacije o biljnim smjesama, na stranici 24 Planera.
Slična je situacija razvijati, ako se odlučite implementirati Izmjeren protokol Nutritionals®.
Pogledajte popis " na stranici 23 "Planer".
Ako bi usporedili smo iste infekcije, to jest, Borrelia, Bartonella, Mycoplasma i Rickettsia, imajte na umu da se pri uvođenju proizvoda usmjerenih na Borrelia, oni podudaraju s proizvodima za Bartonella, Mycoplasma i Rickettsia. Dovoljno je uključiti predloženi protokol liječenja боррелий u terapiju i utjecaj će biti višesmjerna na druge srodne infekcije, u ovom slučaju na боррелии, бартонеллы, микоплазмы i риккетсии.
Ako imate dodatno postoji бабезиоз, potrebno je dodati samo артемизинин SOD i Kripto-Plus u protokol Borrelia da se istovremeno djeluje na pet infekcije: Borrelia, Bartonella, Mycoplasma, Rickettsia i Babesia.
Ako odlučite koristiti protokol Коудена, on je u osnovi već je usmjeren na Lyme bolest i sve srodne joj infekcije. Slijedite njihove upute.
Nadamo se da će u ovoj fazi, nakon usporedbe bilja u tablicama, srodne infekcije neće vam se činiti kao zastrašujuće u kontekstu implementacije vašeg protokola liječenja biljem.
Idemo na sljedeći karticama, razgovorom pojedine srodne infekcije. Upoznajte se s onima koji se odnose na vas.
• BABESIA – bilja i dodataka – stranice 8-9 u Planeru terapija
Бабезия - to паразитическое najjednostavnije, koji jako podsjeća na малярийного parazit. Međutim, on se kliještima, a ne komaraca. Infekcija бабезии često koegzistira s Lyme bolest i / ili drugim клещевыми infekcijama. Simptomi бабезиоза se kreću od blagih do teških. Lagani oblici vrlo često otići neprimijećen, jer ih u zabludi da su simptomi bolesti Lyme. Ljudi u ranim fazama zaraze često izvještavaju o visokoj temperaturi i ознобе. Kronične infekcije mogu nastaviti s umjerenim simptomima, a najčešći simptomi su: povremene ili lagano povišena temperatura, zimica, bolovi u mišićima i zglobovima, sindrom kroničnog umora, znojenje i problema s disanjem, pod nazivom "nemogućnosti uzeti dubok dah".
Infekcija бабезией također može uključiti upalu jetre, bubrega i slezene, kao rezultat začepljenja kapilara krvnih žila i stagnacije mikrocirkulacije zbog naslaga fragmenata oštećenih krvnih stanica u krvnim žilama.
Važne informacije o mehanizmu бабезии, koju treba uzeti u obzir pri planiranju liječenja:
Бабезия prodire u ljudskim - razgrađuju, gdje razvija i размножаясь, vodi do njihova uništenja. Infekcija Babesia također može uključivati začepljenja kapilara krvnih žila i микроциркуляторный stagnira zbog naslaga oštećenih krvnih stanica u krvnim žilama. Njihova prisutnost u krvotoku može izazvati upalu jetre, bubrega i slezene.
Osim toga, Babesia koristi dvije različite mehanizam, koji ga štite od ljudskog imunološkog sustava:
1. Бабезия značajno inhibira proizvodnju dušičnog oksida (NO) u ljudskom tijelu.
Kada parazit napada razgrađuju, posljednjih odaju dušikov oksid (NO) kao jedan od glavnih obrambenih mehanizama. Dušikov oksid je otrovan plin za mnoge bakterije i внутриклеточных parazita, uključujući бабезию. Babesia je razvila odbrambeni mehanizam: ona izdvaja komponenta, vrlo sličan аргиназу, koja je prirodno prisutna u organizmu. Аргиназа - to je enzim koji inhibira proizvodnju NO эритроцитами; on isključuje L-arginin, koji je važan podloge u sintezi NO. Бабезия vrlo je osjetljiva na L-аргинину, pa ga dodajte pomaže suzbiti бабезию infekcija.
2. Бабезия ima sposobnost promijeniti vaš imunološki polaritet, čime se mijenjaju imunološki odgovor osobe s Th 1 na Th 2.
Imunološke T-stanice (skraćeno Th) postaju aktivni tijekom infekcije. Ovisno o vrsti infekcije organizam stimulira proizvodnju različitih vrsta tih stanica: Th 1, Th 2, Th3, Th 9 i tako dalje To je važno, jer s podacima патогеном obično se bori određeni imunološki odgovor i neslaganje mehanizam патогену dovodi do toga da tijelo ne može eliminirati ovom патоген. Stanice Th1 sudjeluju u staničnoj odgovoru protiv внутриклеточных patogena. S druge strane, Th2-limfocita su glavne stanice koje definiraju mehanizme гуморального odgovora protiv izvanstaničnog patogena. Ovaj mehanizam koristi većina srodnih infekcija Limete, koji su внутриклеточно. To omogućuje učinkovito suzbiti pravu imunološku reakciju. Uzorak polarizacija Th2 je povezan sa mnogim autoimunim stanjima, kao što su lupus ili sistemske skleroderme.
Liječenje бабезиоза mora uključivati sljedeće korake:
1. Антипротозойная aktivnost.
2. Zaštita crvenih krvnih zrnaca, ali i zaštita эндотелия, slezene, jetre i bubrega.
3. Modulaciju imunološkog odgovora, odredba kaskade citokina, inhibira proizvodnju аргиназы, povećanje nivoa L-arginina i NO.
4. Антисимптомная aktivnost.
S ovim znanjem, prijeđite na odjeljak "Raspored terapije" na stranici 8. Ako odlučite koristiti protokol Бюнера Limete, možete odabrati jednu od opcija: "Osnovni protokol Бюнера" ili "Prošireni protokol Бюнера".
"Osnovni protokol Бюнера navedene su tri osnovne bilje: Alchornea cordifolia, Cryptolepis sanguinolenta, Sida acuta. To su biljke koje imaju jak противопротозойным akcije i imaju sustavno djelovanje, tj. primjenjuju se na cijelom potrebne za dovod krvi, djeluju tako na svakoj stanici i tijelo. Osim toga, oni jačaju imunološki sustav, a Sida acuta štiti razgrađuju. Ako se odlučite za ovaj skup, provjerite bilje iz "Osnovnog protokola Бюнера" na kartici. Preporučujemo uključiti L-arginin zbog specifičnog mehanizma gore opisano.
Međutim, ako se simptomi бабезиоза su pojačane, možete pokušati bilja od "Prošireni protokol Бюнера". To je vrlo integrirani pristup, koji pokriva točno svaki korak je opisan gore. Zapamtite, ako želite da protokol radio, morate koristiti sve biljke i proizvode sadržane u njemu. Jedna biljka malo što će. Ako odlučite da želite kupiti ovaj skup, provjerite sve proizvode iz "proširivog protokola Buhner" na kartici.
U proširenoj protokolu za Babesia Бюнер preporučuje mješavina ljekovitog bilja: Schisandra chinensis, korejski ginseng (lat. Ginseng Panax) i slatki korijen (lat. Glycyrrhizae glabra). Možete pomiješati 3 odvojene tinkture u pravim omjerima i korištenje ljekovitog bilja u skladu s preporukama Бюнера, ili koristiti gotove tinktura SPL Herbal Mix, koji predstavlja kombinaciju ove tri bilja. Ako odlučite koristiti tinktura, SPL, Herbal Mix, označite trava koje ulaze u sastav tinkture, u Planeru, a to su: Lemonade kineski, korejski ginseng i солодку.
Ne zaboravite da koristite tablicu na stranici 22 u Planeru, da vidim može li se za neku od trava se preklapati s drugim, koje ste već unijeli. Ne дублируйте trave. Slijedite pravilima opisanim ranije. Stol je osmišljen kako bi vam pomoći da odaberete bilja, ako imate više od jedne infekcije.
Bilje Бюнера za liječenje бабезии se koriste u skladu sa svojim preporukama u roku od 30-60 dana ili se ponavljaju po potrebi. U praksi, terapija mora da traje oko 60 dana, a u složenim slučajevima - do 90 dana.
Ako ste se odlučili koristiti исследованные proizvodi Nutritionals®, u slučaju Babesia uključite samo one namirnice, koje ne odgovaraju onima koji se koriste u liječenju bolesti Lyme; u tom slučaju treba dodati samo артемизинин SOD i Kripto-Plus (vidi Tablicu na stranici 23 u Planeru terapije). Ne дублируйте kuhanje. Provjerite sve što ste odabrali u odjeljku "Izmjeren protokol Nutritionals®"kategorija.
Imate potpunu protokol Researched Nutritionals® na stranici 32 u planeru terapije.
Ne zaboravite da ništa ne stoji na putu ujedinjenja protokola. Ako koristite protokol Бюнера za liječenje bolesti Lyme, možete se obratiti bilja, predloženim Бюнером, ili na proizvode, njegove Researched Nutritionals® za Babesia, ili obrnuto.
Kartica dodatno uključuje bilje, mali ovisno o simptomima. Možete dopuniti svoju terapiju dodatnim biljnim lijekovima za liječenje ovog simptoma. Princip odabira isti, kao što je već opisano za bolesti Lyme. Samo imajte na umu da neke bilje koje se koristi pri simptomima бабезиоза, podudaraju se s biljem koje se koriste pri simptomima Limete. Analizirajte postavlja na karticama i označite vaš izbor na kartici.
• БАРТОНЕЛЛА – bilja i dodataka - stranice 10-11 u Planeru terapija
Бартонелла - грамотрицательная aerobna bakterija. Vrste бартонелл proći brzo i трудноуловимые genetske promjene. Tako je usvojen nomenklatura BLO, odnosno Tijelo, poput бартонелле, što određuje tijelo, pozivatelj клещевой бартонеллез kod ljudi. Nije sasvim jasno je li клещевой бартонеллез tipičan бартонеллезом, poznata kao bolest mačka ogrebotina. Simptomi krpeljnog бартонеллеза razlikuju od bolesti uzrokovanih mačka neko ogrebotina. Radi vaše udobnosti idemo dalje u ovom Priručniku ćemo se pridržavati termina "бартонелла" kao prateći infekcije, переносимой kliještima. Lyme bolest - to je vrlo često u pratnji Бартонеллы. U slučaju suživota tih dviju infekcije simptomi su pogoršani, posebno ako je pogodio središnji živčani sustav.
Općim simptomima infekcije bakterijama бартонеллы su: kronični umor, povremene simptome slične gripi, субфебрильная groznica ili pad temperature, povećanje limfnih čvorova (često povremeno), peckanje, posebno u tabanima, ili žeže boli, гиперестезия, poremećaj osetljivosti kože, problemi s vidom, uključujući i vid. bol, glavobolja, kognitivni poremećaji, promjene raspoloženja, razdražljivost, nervoza, anksioznost, simptomi depresije, problema sa spavanjem, bolne kvržice ispod kože duž ekstremiteta, crvene ili plave uzdužne osip (ponekad podsjeća na strije), papularni osip.
Važne informacije o mehanizmu aktivnosti бартонеллы, koju treba uzeti u obzir pri planiranju terapije:
Bakterija бартонелла ima jak afinitet za dvije strukture organizma: эндотелию i эритроцитам. Бартонелла je usko povezan s эндотелиальными stanicama. Bakterije колонизируют endotel i kroz različite mehanizme potiču nekontrolirani rast endotelnih stanica u tijelu, stvarajući stanje poznato kao hiperplazija эндотелия. Zahvaljujući tim strukturama bakterije osigurati: sklonište, hranjivim tvarima i uvjetima za uzgoj. Rast endotelnih stanica, стимулируемых bakterija Bartonella, ovisno o lokalizacija dati specifične simptome od strane tog organa, koji će biti rezultat tijeku infekcije.
Бартонелле treba puno гема da prežive, tako da ona voli da se crvena krvna zrnca. Napadajući razgrađuju, on dobiva pristup гему. Dragulj se razlaže na komponente za dobivanje potrebne su mu hranjive tvari, uključujući željezo. Бартонелла zaraziti ljudskim, uzima dragulj iz hemoglobina i umnožava u njih.
Zaštita эндотелия i eritrocita od infestacije бартонеллы potrebna za kršenje ovih uvjeta života bakterija - ih hrane i razmnožavanja. On nije u stanju samostalno da proizvode hranjive tvari potrebne za njen opstanak. Uništio ovi faktori, mi ćemo zaustaviti širenje infekcije.
Бартонелла, kao i боррелия, uzrokuje složene reakcije kaskade citokina. Bakterije koriste ove složene, visoko sinergijski mehanizam za povećanje broja krvnih žila i выстилающего ih эндотелия, što im daje više životnog prostora, kao i veći pristup krvi, posebno na эритроцитам koje pružaju hranjivim tvarima koje su potrebne za opstanak. Inhibicija kaskade citokina, индуцируемого bakterija Bartonella, treba da sadrže uzgoj i poremećaja prehrane bakterija.
Osim toga, jača oslabljen imunološki sustav, to je ozbiljna infekcija i simptoma. Bakterije ne vidi značajne prijetnje od strane organizma i ima otvoren put do svoje prehrane. Stoga je jačanje imunološkog sustava toliko važno, kao i borba sa samim bakterijama.
Pravilno odabrana plan liječenja бартонеллы mora sadržavati:
1. Zaštita эндотелия.
2. Zaštita crvenih krvnih zrnaca.
3. Kršenje kaskade citokina.
4. Zaštita organa.
5. Jačanje imuniteta.
6. Antibakterijska aktivnost.
Sada idite na stranicu 10 Planiranja terapije.
Ako odlučite koristiti protokol Бюнера, možete birati između "Osnovni protokol Бюнера" ili "Produžena protokol Бюнера". Bez obzira što se odlučite, ne možete izabrati jednu travu. Morate odabrati cijeli set, kako bi se postigao puni učinak.
Ako se vaši simptomi ne previše ozbiljno, možete početi s "Osnovni protokol Бюнера"ali ako je to tako, predlažemo da unesete "Prošireni protokol Бюнера".
U proširenoj protokolu liječenja бартонеллы Бюнер nudi dva biljna mješavina:
Prva smjesa sadrži dvije biljke: ашваганду i родиолу ružičaste.
Druga smjesa sadrži tri biljke: Alchornea cordifolia, Houttuynia cordata i Isatis tinctoria.
Možete miješati gore navedene trave u pravim omjerima i koristiti ih u skladu s preporukama Бюнера, ili koristiti gotove biljnih mješavina u obliku infuzijama:
Biljna mješavina AR sadrži мацерат, izrađene od korijena Ашваганды (lat. Withania somnifera) i korijen rhodiola rosea.
Biljna mješavina AHI sadrži мацерат, izrađene od lišća альхорнеи сердцевидной, bilje Хоуттуйнии сердцевидной i tinkture korijena изатиса.
Ako se odlučite za korištenje tinkture AR Herbal Mix i AHI Herbal Mix, označite trava koje ulaze u sastav ove dvije infuzijama, u Planeru, terapija, odnosno Ашваганду, родиолу roza, Альхорнею сердцевидную, Хуттуйнию сердцевидную i tinktura Изатиса.
Zapamtite, koristite tablicu na stranici 20 u Planeru, da vidim ima li kakvih bilje, siječe s drugim, koje ste već unijeli. Ne дублируйте trave. Ako koristite protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i želite dodati bilja za liječenje бартонеллы, imajte na umu da спорыш japanski uključen u protokol za liječenje боррелий i бартонелл. Nećete duple doze knotweed japanski. Razmislite dozu knotweed japanski koju koristite kada bolest Lyme, kao i redovne za Borrelia i Bartonella. Koristite tablicu, ako boreći se sa složenim infekcije, usporedite bilje бартонеллы s biljem iz drugih pratećih infekcija. Kao što smo spomenuli ranije, tablica će vam omogućiti da učinkovito planirati svoju terapiju.
Ako ste se odlučili koristiti исследованные proizvodi Nutritionals®, u slučaju Bartonella imajte na umu (vidi Tablicu na stranici 23 u Planeru terapije) da su proizvodi Bartonella podudaraju s proizvodima za liječenje bolesti Lyme. Ne дублируйте kuhanje. Ako se odlučite miješati protokola i koristiti protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i protokol Researched Nutritionals® za liječenje бартонеллы, a zatim odaberite proizvode u kategoriji "Izmjeren protokol napajanja®" na kartici.
Na stranici 32 Planer možete pronaći detaljan opis Исследованного protokol Nutritionals®.
Također možete koristiti karticu za klasifikaciju bilja u zavisnosti od simptoma. Možete dopuniti svoju terapiju dodatnim biljnim lijekovima za liječenje ovog simptoma. Princip odabira isti kao što je gore opisano za bolesti Lyme. Samo imajte na umu da neke biljke u liječenju simptoma бартонеллы podudaraju s biljem za liječenje simptoma Limete. Analizirajte postavlja na karticama i, ako vi nešto odlučite, označite je na kartici.
• KLAMIDIJA – bilja i dodataka – stranica 12 u poslovnom dnevniku
Chlamydia pneumoniae - грамотрицательная bakterija, ali s mnogo više intenzivne ćelijski zid, što se obično javlja kod gram negativnih bakterija.
Chlamydia pneumoniae često pogađa dišni sustav, uzrokujući upalu pluća (često se naziva atipične пневмонией), bronhitis, laringitis, faringitis, rinitis, sinusitis i simptome astme.
Međutim, chlamydia pneumoniae predstavlja glavni faktor u diferencijalna dijagnoza bolesti Lyme, jer to može dovesti do tjeskobe živčanog sustava, миокардиту i реактивному artritis. Внелегочные simptomi infekcija Chlamydia pneumoniae mogu biti латентными za jako dugo vremena, i da ih je često teško prepoznati.
Reaktivni artritis uzrokovan infekcijom Chlamydia pneumoniae, često teško razlikovati od artritisa Limete. Kada se infekcija Chlamydia pneumoniae mi također treba uzeti u obzir sindrom Гийена-Барэ. Sindrom Гийена-Barre - to je autoimuna bolest koja uzrokuje jake поликорневую upalne демиелинизацию, pri kojoj imunološki sustav napada dio perifernog živčanog sustava, što uzrokuje mišićnu slabost i osjećaj trnci u različitim dijelovima tijela.
Osim toga, Chlamydia pneumoniae može izazvati i druge simptome, kao što su: kronični umor, peckanje u različitim dijelovima tijela, paraliza, moždani udar, problemi sa krvnim pritiskom, glavobolja, demencija, magla u glavi, mentalni poremećaji, bolovi u testisima.
Važne informacije o mehanizmu širenja klamidija koju treba uzeti u obzir pri planiranju terapije:
Klamidija, kao i druge intracelularne patogene iz grupe клещевых infekcija, индуцируют kaskada citokina. Citokini - to su male informacijske molekule koje olakšavaju proces infekcije bakterija i primanje hranjivih tvari iz stanica domaćina. Stoga, kaskada citokina bi trebao biti depresivan, poremetiti infektivni proces klamidija.
Klamidija i snima reakcije i funkcija imunološkog sustava domaćina. Kao i боррелии, on ima sposobnost da transformira imunološki odgovor osobe s Th1-odgovor na Th2 odgovor. Imunološki odgovor Th1 ima za cilj borbu protiv внутриклеточными infekcijama i внеклеточными infekcijama Th2. Promjena dinamike s Th1 u Th2 ometa ispravan reakcije imunološkog sustava protiv внутриклеточных bakterija, kao što su klamidija. Ukratko, imunološki sustav ne obraća pažnju na bakterije. Modulacija proizvoda interleukina 10 (IL-10) i gama-interferona (IFN-γ) igra važnu ulogu u veliku ulogu u strategiji za borbu protiv klamidija uzrokuju procjenjuje se, ali mi ne ćemo ovdje raspravljati o tim reakcije. Što trebate znati, jer to je ono što klamidija može dramatično preoblikovati vaš imunološki sustav, ali ga vratiti normalan rad moguće. Biljke su vrlo učinkovite u modulacije imunološkog sustava. Idealne su za smanjenje razine citokina koji uzrokuju upalne oštećenja u tijelu, uz istovremeno poboljšanje izraz one podržavaju imunitet citokina, koje su potisnute bakterija. Imajte na umu da se radi o biljkama koje moduliraju funkciju imunološkog sustava, a ne potiču ga. Puno ljudi bojali, da bilje pretjerano aktivirati imunološki odgovor i pretjerano stimulira imunološki sustav. U protokolima liječenja клещевых infekcija kao Бюнер, tako i drugih poznatih фитотерапевты i liječnici koriste иммуномодулирующие, неиммуностимулирующие trave.
Plan terapije klamidijske mora sadržavati:
1. Антимикробная aktivnost.
2. Kršenje kaskade citokina.
3. Kontrola imuniteta.
4. Zaštita stanica i organa, bili napadnuti bakterijama.
5. Антисимптомное akciju.
Sada idite na stranicu 12 Planiranja terapije.
Ako odlučite koristiti protokol Бюнера Limete, odaberite bilja s popisa "Protokol Бюнера Limete". Zapamtite da ne možete odabrati neku travu. Morate se prijaviti cijeli set, kako bi se postigao puni učinak.
U svom protokolu za liječenje klamidijske Бюнер nudi spoj ljekovitog bilja: ашваганда, кордицепс i licorice. Možete pomiješati 3 odvojene tinkture u pravim omjerima i korištenje ljekovitog bilja u skladu s preporukama Бюнера, ili koristiti gotove tinktura ACL Herbal Mix, koji predstavlja kombinaciju ove tri bilja. Ako odlučite koristiti tinktura, ACL Herbal Mix, označite trava koje ulaze u sastav tinkture, u Planeru, na primjer, ашваганду, кордицепс i лакрицу.
Ne zaboravite koristiti tablice na stranici 20 u Planeru, terapija, provjeriti, ne sijeku li kakvih bilje s onima koje ste već unijeli. Ne дублируйте trave. Ako koristite protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i želite unijeti bilja za liječenje klamidijske, imajte na umu da je kineska тюбетейка i Salvia miltiorrhiza uključeni su u protokole Klamidija, tako i u Borrelia. Vi ne дублируете dozu tih biljaka. Doza koju koristite u slučaju bolesti Lyme, treba smatrati uobičajenim za боррелий i хламидиозов. Koristite tablicu, ako se bori sa složenim infekcije i usporedite može li bilja od klamidijske preklapa s biljem iz drugih pratećih infekcija. Kao što smo spomenuli ranije, tablica će vam omogućiti da učinkovito planirati svoju terapiju.
Ako ste se odlučili maziti proizvodima Researched Nutritionals® od klamidijske, unesite samo one namirnice, koje ne odgovaraju proizvodima Lyme, u tom slučaju će vam trebati samo dodati AO Defense i Glasnik broj 1 (vidi Tablicu na stranici 23 u Task). Ne дублируйте kuhanje. Korištenje kartice u "Izmjeren protokol Nutritionals®"kategorija, odaberite samo ono što ste odlučili dodati na terapiju.
Na stranici 32 Planer možete pronaći detaljan opis Исследованного protokol Nutritionals®.
Ako se odlučite miješati protokola i koristiti protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i protokol Researched Nutritionals® za liječenje klamidijske, a zatim odaberite sve proizvode u kategoriji "Protokol Researched Nutritionals®" na kartici.
Također možete koristiti karticu za klasifikaciju bilja u zavisnosti od simptoma. Možete dopuniti svoju terapiju dodatnim biljnim lijekovima za liječenje ovog simptoma. Princip odabira isti kao što je gore opisano za bolesti Lyme. Samo imajte na umu da neke biljke u liječenju simptoma, klamidijske podudaraju s biljem za liječenje simptoma Limete. Analizirajte postavlja na karticama i, ako vi nešto odlučite, označite je na kartici.
• ЭРЛИХИЯ / АНАПЛАЗМА – bilja i dodataka – stranice 13-14 u poslovnom dnevniku
Эрлихия - to грамотрицательная внутриклеточная bakterija, koja obično pogađa bijelih krvnih stanica, odnosno лейкоциты. Bolesti, вызываемые эрлихиями, nazvana u čast vrste bijelih krvnih stanica, na koje oni utječu – гранулоцитарный эрлихиоз čovjeka i моноцитарный эрлихиоз osobe.
Анаплазма - to внутриклеточный патогенный mikroorganizam koji pogađa лейкоциты, uglavnom полинуклеарные гранулоциты (нейтрофилы, нейтрофилы).
Najčešći simptomi эрлихиоза su simptome slične gripi, onda ima temperaturu iznad 38 ° C, glavobolja, bol u mišićima i zglobovima, upala gornjih dišnih puteva, kašalj, kao i bol u mišićima i zglobovima, slabost, trombocitopenija, лейкопения, hiponatremija - niska razina natrija u krvi, mučnina i povraćanje, систолические šum na srcu, povećana jetra i/ili slezena, povećani limfni čvorovi, kao i lagane lezije kože – maculopapular osip.
Анаплазма uzrokuje simptome slične эрлихией. Osim toga, to također može uzrokovati gastrointestinalne simptome kao što su proljev.
Biljni protokol za liječenje obje ove infekcije isti, i iz tog razloga su bili uključeni zajedno.
Postoje karakteristične promjene morfologije kao kada эрлихиозе, tako i pri анаплазменной infekcije. Barem progresije bolesti je smanjena razina bijelih krvnih stanica (лейкопения), smanjena razina trombocita (trombocitopenija) i poboljšane performanse funkcija jetre, kao što su AST i ALT.
Važne informacije o mehanizmu эрлихии, koju treba uzeti u obzir pri planiranju terapije:
Virus эрлихии pogađa multi-core лейкоциты krvi, stoga glavno mjesto njegova postojanja u инфицированном tijelu su нейтрофилы (nazivaju se нейтрофильными гранулоцитами ili нейтроцитами). Bakterija prodire u stanice, stvarajući вакуоль, unutar koje ona dobiva hranjive tvari iz stanica domaćina. Infekcija utječe ne samo kruži лейкоциты krvi, ali i koštana srž, u kojoj se kod nekih pacijenata može se razviti гранулемоподобные promjene. Эрлихия duguje svojoj sposobnosti da prežive unutar stanice domaćina ometanja normalnog rada нейтрофилы i, stoga, svaka faza procesa фагоцитоза i uništavanje mikroorganizama. Нейтрофилы predstavljaju najveću grupu bijelih krvnih stanica. S druge strane, лейкоциты - to stanice imunološkog sustava. Također možete vidjeti kako Эрлихия koristi vlastiti imunološki sustav, kako bi pronašli utočište od svojih napada. On to čini ne samo skriva u imunološke stanice, ali i razbijanje njihove funkcije. Osim toga, Эрлихия potiskuje proizvodnju interleukina-2 u селезенке, pomaže povećati proizvodnju interleukina 4 i smanjuje proizvodnju gama interferona.
Эрлихия ima negativan utjecaj na funkcioniranje organa kao što su slezena, jetra, koštana srž ili limfni sustav.
Nemojmo zaboraviti njegove negativne posljedice u svezi s индуцированием kaskade citokina. Indukcija kaskadama citokina olakšavaju proces infekcije i sposobnost bakterija primati hranjive tvari iz stanica domaćina. Stoga, kaskada citokina bi trebao biti depresivan, da ometaju proces zaraze эрлихией.
Plan terapije mora sadržavati:
1. Антимикробная aktivnost.
2. Kršenje kaskade citokina.
3. Kontrola imuniteta.
4. Zaštita stanica i organa, bili napadnuti bakterijama.
5. Антисимптомное akciju.
Sada idite na stranicu 13 Planiranja terapije.
Ako odlučite koristiti protokol Бюнера, odaberite bilja s popisa "Protokol Бюнера Limete". Zapamtite da ne možete odabrati neku travu. Morate se prijaviti cijeli set, kako bi se postigao puni učinak.
Бюнер u svom protokolu za liječenje эрлихии / Анаплазмы koristi čak tri biljna mješavina:
Prva smjesa sadrži dvije biljke: Houttuynia cordata i Salvia miltiorrhiza.
Druga smjesa sadrži tri biljke: kineski тюбетейку, kudzu i кордицепс.
Treća mješavina sastoji se od tri biljke: дягиль, лакрицу i astragalus.
Možete miješati gore navedene trave u pravim omjerima i koristiti ih u skladu s preporukama Бюнера, ili koristiti gotove biljnih mješavina u obliku infuzijama:
Biljna mješavina HS sadrži мацерат, izrađene od trave Houttuynia cordata i korijena Salvia miltiorrhiza (crvene kadulje).
Biljna mješavina CKC sadrži мацерат, izrađene od korijena шлемника kineski (Scutellaria baicalensis), korijena kudzu (lat. Pueraria Lobata) i кордицепс (lat. Kineski кордицепс).
Biljna mješavina ALA sadrži мацерат od korijena angelica kineski, slatki korijen (lat. Glycyrrhizae glabra) i korijen astragalus (Astragalus membranceus).
Ako se odlučite za korištenje tinkture HS Herbal Mix, CKC Herbal Mix i AHI Herbal Mix, u Planeru terapije odaberite trava koje ulaze u sastav ove tri infuzijama: Houttuynia cordata, Salvia miltiorrhiza, kineski тюбетейка, kudzu, кордицепс, дягиль kineski, licorice i astragalus.
Ne zaboravite koristiti tablice na stranici 22 u Planeru, terapija, da provjerite, nema li ikakvih bilja, preklapanja s drugim, koje ste već unijeli. Ne дублируйте trave. Ako koristite protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i želite unijeti bilja za liječenje эрлихии, imajte na umu da je kineska тюбетейка i Salvia miltiorrhiza uključeni su u protokole Ehrlichia, tako i u Borrelia. Vi ne дублируете dozu tih biljaka. Doza koju koristite u slučaju bolesti Lyme, je zajednička za боррелий i эрлихий. Koristite tablicu, ako vi se borite sa složenim infekcije i usporedite mogu li biljke iz эрлихии preklapa s biljem iz drugih pratećih infekcija. Na primjer, gotovo svi bilje za эрлихий podudaraju s biljem za риккетсий. Kao što je ranije spomenuto, tablica će vam omogućiti da učinkovito planirati svoju terapiju.
Ako ste se odlučili koristiti исследованные proizvodi Nutritionals®, u slučaju эрлихии imajte na umu (vidi Tablicu na stranici 23 u Task), da proizvodi za эрлихии podudaraju s proizvodima za bolesti Lyme. Ne дублируйте kuhanje. Ako se odlučite miješati protokola i koristiti protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i protokol Researched Nutritionals® za liječenje Эрлихии, a zatim odaberite proizvode u "Izmjeren protokol Nutritionals®"vrsta na kartici.
Također možete koristiti karticu za klasifikaciju bilja u zavisnosti od simptoma. Možete dopuniti svoju terapiju dodatnim biljnim lijekovima za liječenje ovog simptoma. Princip odabira isti kao što je gore opisano za bolesti Lyme. Samo imajte na umu da neke biljke u liječenju simptoma эрлихии podudaraju s biljem za liječenje simptoma Limete. Analizirajte postavlja na karticama i, ako vi nešto odlučite, označite je na kartici.
• MYCOPLASMA – bilja i dodataka – stranice 15-16 u poslovnom dnevniku
Mycoplasma - to je vrlo mala bakterija, usko je povezana s grupom gram-pozitivne bakterije. Međutim, njegova evolucija dovela je do značajnog smanjenja u veličini genoma, uklanjanje stanične stijenke i, kao posljedica toga, stvaranje jedinstvenog obrasca mikroorganizmima. Sama vanjske njegov dio, optimizam graniči s vanjskim okolišem, je цитоплазматическая membrana. Nedostatak stanične stijenke omogućuje микоплазме biti fleksibilniji i, stoga, uzeti mnoge oblike. Nedostatak stanične stijenke ga razlikuje od drugih коинфекций, nošen kliještima.
Mycoplasma uglavnom uzrokuje infekcije dišnog i mokraćnog sustava. Međutim, sve češće se smatra da to može uzrokovati sistemske infekcije, markantnim svaki organ i uzrokuju niz kroničnih bolesti, uključujući i reumatoidni artritis. Tijekom bolesti može znatno varirati: od бессимптомного, kroz lokalni simptomi (kao što su infekcije dišnih puteva), do sistemskih infekcija. U tijelu, oštećenje zbog neke druge infekcije (na primjer, боррелии ili klamidija), микоплазменная infekcija može uzrokovati ozbiljne simptome. U tom slučaju, on može napad na živčani sustav, mišići, uključujući srce) i zglobovi. Simptomi zaraze ovim патогеном vrlo slične simptome bolesti Lyme.
Диссеминированная infekcija može manifestirati na sljedeće načine: umor koji ne prolazi nakon odmora, netolerancija fizičkih napora, neurološki poremećaji, mentalni problemi, kognitivnih problema, nesanica, depresija, glavobolje, bolovi u mišićima i zglobovima, oteklina zglobova, bol u limfnim čvorovima, problema s disanjem, znojenje, mučnina, bol u trbuhu, groznica, kronični konjunktivitis, promjene na koži (osip, eritem), upala srčanog mišića, perikarda, jetre, gušterače i druge simptome.
Važne informacije o mehanizmu микоплазмообразования, koju treba uzeti u obzir pri planiranju terapije:
Mycoplasma разрушительна za ljudski organizam kroz:
• imitacija antigena zaražene organizma, što uzrokuje simptome аутоагрессии,
• natjecanje za hranjive tvari u stanicama tijela,
• poremećaj metabolizma,
• stimulira izlučivanje aktivnog kisika i pokreće kaskadu reakcija dušičnog oksida / пероксинитрита, što dovodi do oštećenja ćelija, posebno nervnih stanica.,
• starenje i razaranje stanične membrane, uglavnom membrane živčanih stanica i mitohondrija,
• indukcija kaskade citokina,
• oslobađanje toksina.
Plan terapije mora sadržavati:
1. Антимикробная aktivnost.
2. Dopunjuju hranjive tvari koje su "potrošene" tijekom infekcije.
3. Kršenje kaskade citokina.
4. Kontrola imuniteta.
5. Zaštita stanica i organa, bili napadnuti bakterijama.
6. Антисистемное akciju.
Sada idite na stranicu 15 Raspored terapije.
Ako odlučite koristiti protokol Бюнера Limete, odaberite bilja s popisa "Protokol Бюнера Limete"Zapamtite da ne možete odabrati neku travu. Morate se prijaviti cijeli set, kako bi se postigao puni učinak.
U Protokolu liječenja микоплазмы Бюнер preporučuje, između ostalog, mješavina ljekovitog bilja: sibirski ginseng (элеутерококк), rhodiola rosea i limunskom travom kineski. Možete pomiješati 3 odvojene tinkture u pravim omjerima i korištenje ljekovitog bilja u skladu s preporukama Бюнера, ili koristiti gotove tinktura ERS Herbal Mix, koji predstavlja kombinaciju ove tri bilja. Ako odlučite koristiti tinktura ERS Herbal Mix, u Planeru terapije odaberite trava koje ulaze u ovu tinktura, na primjer, sibirski ginseng, родиолу ružičaste i limunskom travom kineski.
Ne zaboravite koristiti tablice na stranici 22 u Planeru, terapija, da provjerite, nema li ikakvih bilja, preklapanja s drugim, koje ste već unijeli. Ne дублируйте trave. Ako koristite protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i želite unijeti bilje микоплазмы, molimo vas, imajte na umu da je kineska тюбетейка uključena kako u protokole Mycoplasma, tako i Borrelia. Vi ne дублируете dozu tih biljaka. Doza koju koristite u slučaju bolesti Lyme, treba smatrati uobičajenim za боррелий i микоплазм. Koristite tablicu, ako se bori sa složenim infekcije i usporedite mogu li biljke iz микоплазмы preklapa s biljem iz drugih pratećih infekcija. Kao primjer, velika skupina bilja preklapa se s biljem za бартонеллы. Kao što smo spomenuli ranije, tablica će vam omogućiti da učinkovito planirati svoju terapiju.
Imajte na umu da postoji više vrsta "Alternative"na kartici. Vrlo efikasan preparat od микоплазмы je "Miko" firma Raintree. "Mićo" - to синергетическая aranžman od sedam bilja u šumama Amazone. To dokazuje da se vrlo učinkovit za mnoge ljude. Međutim, on bi trebao biti u kombinaciji s пробиотиком. Kako bi se poboljšala njegova učinkovitost, dodajte ekstrakt lista masline i vodite računa o nedostacima, uzrokovane микоплазмой.
Ako ste se odlučili koristiti исследованные proizvodi Nutritionals® u slučaju микоплазмы, svakako uključite one namirnice, koje ne preklapaju s proizvodima od Limete; u tom slučaju treba dodati samo AO Defense i Glasnik broj 1 (vidi Tablicu na stranici 23 u Planeru terapije). Ne дублируйте kuhanje. U kartici "Izmjeren protokol Nutritionals®"kategorija, odaberite samo ono što ste odlučili dodati na terapiju.
Ako se odlučite miješati protokola i koristiti protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i protokol Researched Nutritionals® za liječenje микоплазмы, a zatim odaberite sve proizvode u kategoriji "Protokol Researched Nutritionals®" na kartici.
Također možete koristiti karticu za klasifikaciju bilja u zavisnosti od simptoma. Možete dopuniti svoju terapiju dodatnim biljnim lijekovima za liječenje ovog simptoma. Princip odabira isti kao što je gore opisano za bolesti Lyme. Samo imajte na umu da neke biljke u liječenju simptoma микоплазмы podudaraju s biljem za liječenje simptoma bolesti Lyme. Analizirajte postavlja na karticama i, ako vi nešto odlučite, označite je na kartici.
• РИККЕТСИИ – bilja i dodataka - stranica 17 u poslovnom dnevniku
Риккетсия - грамотрицательная bakterija. Zbog nekih нетипичных značajke риккетсии dugo vremena gledalo kao virus, i čak i više od toga, kao neposredni oblik života, nešto između virusima i bakterijama.
Simptomi uzrokovani риккетсией, mogu značajno varirati od blagih гриппоподобных simptoma sa malo povećanom temperaturom do znatno povećane temperature i septički šok. Vrste bakterija риккетсий izazivaju takozvanu grupu sika лихорадок. Nisu sve vrste točkicama groznice риккетсий uzrokuju osip. U nekim slučajevima ona može biti blaga, čak i neprimjetan. Osip se može pojaviti na tabanima stop i dlanovima. Mnoge bakterije риккетсии oblik oštećenja kože, koji se zove струпом - незаживающую, kapaciteta koricom rana koja nastaje na mjestu uboda ugriz. To je jedan od prvih simptoma koji mogu ukazivati na infekcije риккетсией. Oni su također često pokazuju nespecifična simptome kao što su glavobolje ili opća slabost, a u nekim slučajevima, mučnina i povraćanje.
Риккетсия također uzrokuje zastoj krvožilnog sustava i potiče сгущению krvi, što uzrokuje upalu krvnih žila i pojave mrlja na koži. Infekcija ovom bakterijom može uzrokovati crvenilo očiju. Риккетсия može potaknuti pojavu скелетно-mišićna bol, ukočenost, trnci, bol i osjećaj pečenja u mišićima. Oticanje također može biti simptom infekcije.
Važne informacije o mehanizmu риккетсии, koju treba uzeti u obzir pri planiranju terapije:
Риккетсия - to внутриклеточная bakterija, koja pogađa эндотелиальные stanice krvnih žila. Bakterijske infekcije endotelnih stanica krvnih žila pokreće vrlo specifičan kaskada citokina koji izaziva upale u krvožilni sustav. Rezultat je zaražena organi oštećeni, a propusnost krvnih žila povećava, što dovodi do edem, hipotenzija i гипоальбуминемии. To dovodi do prekida integriteta žila i gubitka барьерной funkcije, što može izazvati диссеминированное внутрисосудистое zgrušavanje. Međutim диссеминированное внутрисосудистое zgrušavanje krvi je vrlo rijetka.
Риккетсия modulira imunološki sustav, ali u usporedbi s drugim клещевыми infekcijama to čini mnogo više suptilan način. Ova bakterija znatno utječe na proizvodnju p38 i IL-17 MAP-kinaze i izraz IFN-β.
Plan terapije mora sadržavati:
1. Zaštita endotelnih stanica i njihove struje kratkog spoja.
2. Modulacija kaskade citokina.
3. Primjena adaptogens imunološkog sustava.
4. Inhibicija MAP-kinaze p38 i IL-17.
5. Povećanje ekspresije IFN-β.
6. Podizanje razine glutationa u tijelu.
Sada idite na stranicu 17 Planiranja terapije.
Ako odlučite koristiti protokol Бюнера Limete, odaberite bilja s popisa "Protokol Бюнера Limete". Zapamtite da ne možete odabrati neku travu. Morate se prijaviti cijeli set, kako bi se postigao puni učinak.
Ne zaboravite koristiti tablice na stranici 22 u Planeru, terapija, da provjerite, nema li ikakvih bilja, preklapanja s drugim, koje ste već unijeli. Ne дублируйте trave. Ako koristite protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i želite unijeti bilja za liječenje риккетсий, imajte na umu da je kineska тюбетейка i kadulja мильтиориза uključeni su u protokol liječenja риккетсий, tako i u protokol liječenja bolesti Lyme. Vi ne дублируете dozu tih biljaka. Doza koju koristite u slučaju bolesti Lyme, treba smatrati uobičajenim za боррелий i риккетсий. Koristite tablicu, ako ste se bori sa složenim infekcije, usporedite bilje риккетсий provjeriti, ne sijeku li oni sa začinskim biljem iz drugih pratećih infekcija. Na primjer, gotovo svi bilja za liječenje риккетсий preklapaju s biljem za liječenje эрлихий. Kao što smo spomenuli ranije, tablica će vam omogućiti da učinkovito planirati svoju terapiju.
Ako ste se odlučili koristiti исследованные proizvodi Nutritionals®, u slučaju риккетсии, molimo vas, imajte na umu (vidi Tablicu na stranici 23 u Planeru terapije) da su proizvodi s риккетсией podudaraju s proizvodima bolesti Lyme. Ne дублируйте kuhanje. Ako se odlučite miješati protokola i koristiti protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i protokol Researched Nutritionals® za liječenje риккетсий, provjerite proizvodi u "Izmjeren protokol Nutritionals®"vrsta na kartici.
Također možete koristiti karticu za klasifikaciju bilja u zavisnosti od simptoma. Možete dopuniti svoju terapiju dodatnim biljnim lijekovima za liječenje ovog simptoma. Princip odabira isti kao što je gore opisano za bolesti Lyme. Samo imajte na umu da neke biljke u liječenju simptoma риккетсии su isti kao i za liječenje simptoma bolesti Lyme. Analizirajte postavlja na karticama i, ako vi nešto odlučite, označite je na kartici.
• ИЕРСИНИЯ – bilja i dodataka – stranica 18 u poslovnom dnevniku
Иерсиния - грамотрицательная bakterija, обитающая u probavnom traktu. Bakterije prodiru u crijeva i izaziva proljev, povraćanje, bol u trbuhu i groznicu. Иерсиния može uzrokovati bol u desnom dijelu trbuha, koja se može pogrešno da se upala slijepog crijeva. Kronična infekcija uzrokovana иерсинией, doprinosi razvoju артралгии.
Sada idite na stranicu 18 Planiranja terapije.
Ako odlučite koristiti protokol Бюнера Limete, odaberite bilja s popisa "Protokol Бюнера Limete". Zapamtite da ne možete poremetiti ni od jedne biljke. Morate se prijaviti cijeli set, kako bi se postigao puni učinak.
Ne zaboravite koristiti tablice na stranici 22 u Planeru, terapija, da provjerite, nema li ikakvih bilja, preklapanja s drugim, koje ste već unijeli. Ne дублируйте trave. Bilje za liječenje иерсинии ne podudaraju s biljem za liječenje bolesti Lyme. Ako ste izabrali bilje iz protokola Бюнера Limete, odaberite sve proizvode u kategoriji "Protokol Бюнера Limete" na kartici s biljem za иерсинии.
Ako ste se odlučili koristiti исследованные proizvodi Nutritionals® u slučaju иерсинии, molimo vas, imajte na umu (vidi Tablicu na stranici 23 u Planeru terapija), da proizvodi za liječenje иерсинии podudaraju s proizvodima za liječenje bolesti Lyme, a vi trebate samo uključiti корбиотический proizvod u protokol. Ne дублируйте kuhanje. Ako se odlučite miješati protokola i koristiti protokol Бюнера za liječenje bolesti Limete i protokol Researched Nutritionals® kartica Yersinia, odaberite proizvode u "Izmjeren protokol Nutritionals®"vrsta na kartici.
POGLAVLJE II – DODATNE PREPORUKE
Osim primjene biljnih protokola, koji imaju antimikrobni učinak, jačaju imunitet, smanjuju upale i štiti tkiva i organa, preporučujemo da unesete dodatnu intervenciju za sveobuhvatno poboljšanje vašeg zdravlja.
Ne zaboravite:
-
Poboljšati zdravlje crijeva, za jačanje imuniteta.
-
Provedite kroz detox organizma.
-
Pridržavajte se na dijetu.
-
Povećajte fizičku aktivnost.
-
Smanjite razinu stresa i vodite računa o dobrom noćnom snu.
Ako ćete se pridržavati holistički pristup terapije, primijetit ćete efekt ranije, i to će biti dugotrajan. Lyme bolest i srodne joj infekcije izazvao poremećaje na mnogim razinama vašeg tijela. Morate dati svom tijelu vrijeme i priliku ne samo da se bori protiv infekcije, ali i da se oporavi i vrati na zdravlje.
KAKO VODITI BRIGU O SVOJOJ UTROBI?
Crijeva nisu samo igra ključnu ulogu u zaštiti organizma hranjivim tvarima iz hrane, ali je ključ za zdrav imunološki sustav. Crijeva naseljen микробиотой, tj. korisnim mikroorganizmima (uglavnom bakterije). Микробиота crijeva aktivira imunološki sustav i koordinira njezin rad tijekom cijelog života, dok je gusta mreža živčanih stanica odašilje signale o bilo opasnosti da se u sjedište, odnosno u mozak. Gotovo 80% imunih tijela formirana u crijevima.
Mnogi ljudi pate od bolesti Lyme, žale na razne gastrointestinalni pritužbe, kao što su: proljev, kronični zatvor, promjena konzistencije stolice (tekuća, vodenasta stolica ili stolica sa sluzi, krvi), gorušica, mučnina, bol u trbuhu, nadutost, plinovi, osjećaj preljeva želuca. Također je važno provjeriti, prisustvovali li ovi simptomi davno prije zaraze. Kod nekih ljudi je već od djetinjstva ima problema s gastro-crijevne трактом. U tom slučaju disfunkcije probavni sustav počeo davno prije bolesti Lyme. Drugi uživali u dobro функционирующим пищеварительным трактом cijeli svoj život, dok se kod njih nije razvila bolest. Stoga imajte na umu da je Lyme bolest je kako rezultatom, tako i uzrok slabosti imuniteta.
Da biste poboljšali funkciju crijeva, upoznajte vašu terapija:
probiotici
Probiotici su živi mikroorganizmi koji kada se pravilno uzimanje u pravim dozama korisni za zdravlje. Probiotičke bakterije natječu s patogenih mikroorganizama za mjesto u crijevima, podržavajući na taj način pravo sastav svim микробиоты. To doprinosi održavanju normalne razine otpornosti sluznice i time podržava opšti imunitet organizma.
Jedan od najboljih probiotika dostupnih na tržištu, koji je privukao našu pažnju, su probiotici Lactibiane od PiLeJe. Laboratorij PiLeJe održao brojne testove u roku od 20 godina, na temelju kojih su odabrani sojevi (ovi sojevi su pohranjene u Nacionalnoj kolekciji mikrobnih kultura u Institutu Pasteur u Лилле, Francuska) u skladu sa specifičnostima i potrebama.
Za opće katastrofe микробиоты crijeva važno je da probiotik sadrži bakterije iz Бифидобактерии i Lactobacillus bakterije Grupa. Probiotik Lactibiane Reference sadrži navedene sojevi i pomaže regulirati gastrointestinalnih poremećaja i ojačati crevnu floru probavnog trakta.
Ako se javlja upalna bolest crijeva, vrijedi ući jači probiotik Lactibiane UPRAVA u roku od 3 mjeseci.
Ako ste identificirali potencijalni problemi s candide, izazvane Candida, ne zaboravite upisati soj Lactobacillus bakterije helveticus. Lactobacillus bakterije helveticus dokazano je da sojevi sprječavaju razmnožavanje kvasca roda Candida i njihovo prianjanje na эпителию crijeva. Oni također smanjuju lučenje sluzi stanicama Candida, što ih čini manje otpornim. Probiotik bakterija također imaju blagotvoran učinak na imunološki sustav, održavanje zaštitne mehanizme. Probiotik sadrži Lactobacillus bakterije helveticus soj - Lactibiane CND10.
Ako je vaš problem - proljev ili labav stolice, nužno uzimati probiotik koji sadrži soj Saccharomyces boulardii. Saccharomyces boulardii - to je korisno kvasac, a ne bakterije, kao i ostali probiotici.
L-GLUTAMIN
L-glutamin je aminokiselina, koja pruža energiju u sluznicu tankog crijeva. Ako se stanice sluznice oštećene, glutamin može pomoći vratiti svojim novim zdravim stanicama. Ona također ima иммуностимулирующими svojstva.
NAPOMENA: L-glutamin se ne smije konzumirati osobe s upalnim bolestima crijeva kao što su ulcerozni kolitis ili Crohnova bolest, ili ljudima s oslabljen funkcije jetre.
Počnite s 1000 mg dva puta na dan prije jela. Vi svibanj postupno povećati dozu. Preporučena dnevna doza je 5 do 15 godine Morate uzeti dozu glutamina u 15 g samo pod nadzorom liječnika.
БУТИРАТ NATRIJA
Бутират natrij - to короткоцепочечная masna kiselina. Короткоцепочечные masne kiseline su glavne tvari koje njeguju crevni epitel. Oni pomažu u održavanju crevni zid i smanjuju upalne procese u crijevima i u cijelom tijelu. On je snažno potiskuje lučenje pro-интерлейкинов i sudjeluje u иммунорегуляции.
Međutim, preporučena doza je kapsulu dva puta na dan.
OMEGA KISELINE
OMEGA-3 masne kiseline, koje su DHA i EPA, su ključ za očuvanje zdravlja. EPA je prirodni anti-kiseline, a također pomaže ublažiti bolove u zglobovima i mišićima. Istraživanja pokazuju da uzimanje omega-3 masnih kiselina zajedno s probiotik jača sluznicu crijeva.
PROBAVNI ENZIMI
Probavni enzimi razgrađuju prehrambene komponente na manje molekule od kojih se sastoje: bjelančevine na aminokiseline, složeni ugljikohidrati - na jednostavne šećera i masti - na slobodne masne kiseline. Bakterija Borrelia smanjuje lučenje probavnih enzima. Ako je vaš problem - plinovi, nadutost, podrigivanje, žgaravica ili proljev, treba koristiti pripravci koji sadrže probavne enzime.
VLAKNA
Celuloza je neophodna kako bi escherichia микробиота primila energiju. Nusprodukt metabolizma vlakana su короткоцепочечные masne kiseline. Prehrana bogata vlaknima, povećava raznolikost crijevne микробиоты. Ona djeluje kao пребиотики, odnosno tvari koje su potrebne kako bi stimulirala rast probiotičkih bakterija u crijevima. Пребиотики uključuju резистентный škrob, inulin i фруктоолигосахариды.
Izvori резистентного škroba su leća, riža, žitarice, grah, sirove zobene pahuljice, krumpir, slatki krumpir i nezrele banane.
Izvori инулина su radič, artičoke, šparoge, artičoke, poriluk, crveni luk, poriluk, luk i češnjak. Inulin, osim svojih пребиотических svojstva, poboljšava apsorpciju kalcija i magnezija.
Izvori фруктоолигосахаридов su luk, češnjak i artičoka.
Preporučenu količinu prehrambenih vlakana za zdrave osobe iznosi od 20-40 godine
Ako ne možete uključiti u svoju prehranu dovoljnu količinu vlakana, možete podržati sebe hrani инулина ili фруктоолигосахаридов.
ULJE BORAŽINE
Ulje boražine je bogat izvor gama-linolenske kiseline. On ima zaštitnu i регенерирующее učinak na crijeva i cijeli probavni sustav. On ima protuupalno djelovanje.
KADA ĆE POČETI ZA JAČANJE CRIJEVA?
Gore navedeni načinu rada za oporavak crijeva treba početi u početku liječenja bolesti Limete i nastaviti tijekom cijele terapije. Nakon završetka terapije nastavite voditi brigu o dobrom stanju svoga crijeva. Pokušajte se držati dijeta bogata vlaknima. Ograničite konzumiranje junk hrane i slatkiša. Jedite mnogo povrća, voća, žitarica i ulja. Pokušajte zamijeniti pšenicu na raž, heljda, полбу, stari žitarice, a ako gluten izaziva u vama nemir, izuzmite je iz svoje prehrane. Piti dugo kuhana juha je također vrlo korisna . korisno za crijeva. Koristite jednom godišnje (ili češće, ako je potrebno) armirano-3-mjesečni tečaj liječenja probiotika. Nastojte što češće konzumirati namirnice bogate prirodnim probiotika, na primjer, ukiseljeno povrće, sokovi od ukiseljeno povrće (na primjer, ukiseljene repa sok), kombucha. Pokušajte redovito uključuju u svoju prehranu omega-3 masnih kiselina, primjerice, u obliku ulja, hladno prešana, kao što su laneno ili camel ulje. Ako niste u mogućnosti uključiti ulja u prehrani, tada koristite dodataka.
DETOKSIKACIJA I ХЕЛАТИРОВАНИЕ
Organizam preopterećen mnoštvom vanjskih i unutarnjih toksina. Toksini dolaze iz okoline, od hrane koju jedemo, zraku koji udišemo, od lijekova koje uzimamo. Također smo skinuti unutarnjih toksina, вырабатываемыми u organizmu, koje su nuspojava metaboličkih procesa. Naše tijelo je prirodno programiran na izlučivanje toksina. Nažalost, vrlo često sustav detoksikacije preopterećen i može biti oslabljena. Dakle, prirodne procese detoksikacije početi raditi manje učinkovito. Ljudi koji pate od bolesti Lyme, osjetljive na ovu vrstu soj.
Mnogi ljudi vole da provode детоксикационную ili хелатную terapiju. Možete koristiti više od meke metode koje će podržati proces detoksikacije tijekom terapije, ili možete koristiti intenzivne хелатную terapiju. Ako se odlučite provesti хелатную terapiju, prvo trebate polagati analize na prisutnost teških metala. Хелатирование - to je dugotrajan proces. Za mnoge ljude to je vrlo učinkovit, ali za neke proći kroz to može biti teško. Pročitajte informacije u nastavku.
Kako se nježno održavati detoksifikovati tijelo tijekom terapije?
Preporučujemo podržati proces detoksikacije tijekom terapije proizvodima prirodnog podrijetla. Mnogi ljudi osjećaju vrlo dobro, kada se koriste ove proizvode, zajedno s bilja od bolesti Lyme.
Kod Nutramedix postoje vrlo učinkovite proizvode na ovom području:
Бурбур by Nutramedix - to je ekstrakt pripremljen od lišća Desmodium molliculum. Biljka se tradicionalno koristi za čišćenje organizma. To je vrlo učinkovit za podršku detoksikaciju jetre, bubrega, limfni sustav i staničnog matriksa. On štiti jetru od vanjskih toksina, kao što su određene kemikalije i toksične plijesni. To također olakšava reakciju Herx, neuredno posljedice izumiranja патогена.
Бурбур-Пинелла od Nutramedix predstavlja kombinaciju dva ekstrakti: Бурбура - primljene od Desmodium molliculum i Пинелла , dobiveni od Пимпинелла анисовая. Бурбур-пинелла pomaže u detoksikaciji mozga i središnjeg živčanog sustava, čisti organizam od toksina i биотоксинов, uklanja toksine iz jetre, bubrega, limfni sustav i ćeliju ćeliju prostora, čisti krv. On uklanja toksine iz mozga, kralježnice i perifernog živčanog sustava. Бурбур-Пинелла također je učinkovit u smanjenju reakcije Геркса.
Detoksikacija peršina by Nutramedix - to je ekstrakt lišća peršina (lat. Petroselinum crispum). On čisti organizam od toksina i биотоксинов, uklanja toksine iz jetre, bubrega, limfni sustav i ćeliju ćeliju prostora, čisti krv. Detoksikacija peršina također je učinkovit u smanjenju reakcije Herpesa. Osim toga, on ispunjava nedostatak kalcija, željeza, tiamina, riboflavina, karotena, vitamina A i vitamina C.
Detoksikacija metala Sealantro od Nutramedix - to je jedinstvena mješavina ekstrakata tri biljke: chlorella, Хондракант шамиссойский raštanj i lišće korijandera. On pomaže u detoksikaciji organizma od teških metala, različitih биотоксинов i mnogih drugih toksičnih tvari.
Спарга Za detoksikaciju sumpora by Nutramedix - to je ekstrakt korijena šparoga. To pomaže ukloniti сульфаниламидные lijekovi i ostali preparati na bazi sulfonamida, koji blokiraju сульфатные putu organizma i način конъюгации glutation-toksin.
Osim toga, zamislite:
Dodatak minerala koji se koriste u reakcije detoksikacije, a to su: magnezij, cink i bakar.
Potiče izlučivanje toksina i detoksikaciju jetre: glutation, ekstrakt čička, NAC, fosfatidil kolina.
Glutation je ključ tvari, štiti stanice od toksični učinci slobodnih radikala, nastaje u obliku otrovnih metabolita u procesu prirodnog intracelularne metabolizma, a također dolazi s toksinima izvana. Ako je razina glutationa u tijelu opada, ukupna sposobnost organizma za detoksikaciju je znatno smanjen.
Proizvodnju glutationa podržava NAC, pa se isplati koristiti ova dva proizvoda zajedno.
Ako imate priliku koristiti infracrvenu saunu, onda će to biti odličan dodatak. Znojenje je jedan od prirodnih načina za uklanjanje toksina, što je čini njegov sastavni dio procesa detoksikacije.
ХЕЛАТИРОВАНИЕ
Хелатирование se održava u slučaju trovanja teškim metalima. Kada pišemo o trovanja teškim metalima, imamo na umu da je kronična trovanja, a ne akutna trovanja, ili, točnije, kronični opterećenje organizma niskim dozama teških metala.
Teškim metalima su uglavnom živa, olovo, arsen, kadmij, nikal i aluminij. Živa, olovo i kadmijum nisu u potpunosti метаболизируются i nije u potpunosti izlučuju iz organizma putem probave, i ako se oni akumuliraju, onda mogu štetiti zdravlju na različite načine. Njihov utjecaj na naše zdravlje ovisi o mnogim čimbenicima: ukupnog opterećenja organizma od otrova, sposobnost organizma za detoksikaciju, stanje imunološkog sustava, prehrane i srodnih kroničnih bolesti i upalnih stanja.
Dr. Andrew Cutler opisuje točan postupak хелатирования, i kako samo možete dobiti detaljan uvid u njegov protokolu, od vas će biti lako primijeniti u praksi.
Dr. Cutler kombinira ДМСА i alfa-lipoična kiselina (ALA) u procesu хелатирования.
Dvije poznate хелатообразующих tvari, posjeduje visok stupanj sigurnosti za zdravlje: DMSA i alfa-lipoična kiselina (ALA). Obje ove tvari imaju sposobnost da vežu teške metale. ДМСА povezuje uglavnom živa, olovo, kadmij, arsen i arsen. Alfa-lipoična kiselina je prvenstveno veže živu i arsen.
DMSA ne prodire kroz krvno-moždanu barijeru, dok ALA može to učiniti. Stoga, prema riječima dr. Катлера, uklanjanje žive iz mozga može biti zadovoljna samo s pomoću ALA, koji je priznat kao glavni хелатором. Međutim, važno je početi proces хелатирования samo s uvođenjem DMSA, da biste dobili osloboditi od žive iz različitih tkiva, prije nego što počnete izbrisati iz mozga pomoću ALA. Sjetite se, da su alfa-lipoična kiselina, zahvaljujući svom svojstvu proći kroz krvno-moždanu barijeru, može podnosi merkur u oba smjera (u zavisnosti od gradijenta koncentracije). Ako bi se razina žive u krvi bila viša, nego u mozgu, živa pala bi u mozak, a ne выводилась od njega. Stoga se kao prvi korak potrebno je smanjiti razinu žive u krvi samo pomoću DMSA, prije nego što počnete хелатирование s ALA.
Prije nego хелатирования pažljivo pročitajte objavu dr. Andrew Катлера. Vrlo je važno ostvariti to pravo. Mi ćemo predstaviti samo opće obrise ideje хелатирования privući vašu pažnju na važne aspekte.
Хелатирование se obavlja u ciklusima. Na primjer, 3-4 dana хелатирования i 4 dana pauze. U slučaju ljudi čiji organizam ima sporije mehanizme za uklanjanje teških metala ili vrlo iscrpljen, ciklus od 4 dana хелатирования i 10 dana pauze radi bolje. Cutler spominje i duže cikluse хелатирования u trajanju od 7, 14 ili čak 21 dan, ali najviše tipičan je postupak s uvođenjem хелатора u roku od 4 dana, a zatim 4 dana pauze.
Drugi važan aspekt koji treba imati na umu - ovo je interval između obroka. Ovdje morate strogo pridržavati pravila. Lijekovi imaju poluživot u organizmu i moraju se uzeti svakih 3 sata. Vi ne možete povećati razmak između obroka, jer lijekovi imaju poluživot u organizmu, i nakon otprilike 3 sata počnu расщепляться i izlučiti teške metale. To sprječava uvođenjem uzastopne doze s odgovarajućim intervalima, podržavajući na taj način ih ispravnu koncentraciju u plazmi i лимфе. Bez slijedeći ovaj princip merkura će перераспределяться u svim tkivima i simptomi će se pogoršati.
Još jedno pravilo, koju treba slijediti, je uključivanje helatnog lijekova. Kao što smo spomenuli gore, u prvoj fazi treba sniziti razinu žive u krvi samo pomoću DMSA, prije nego što počnete fazu хелатирования pomoću ALA. U praksi, u prvih 2-4 ciklusima (visoko opterećenje živom još duže) se koristi samo ДМСА. Za narednih ciklusa dodajte ALA i koristite ih zajedno.
Možete koristiti i mijenjati. Nakon 4 ili 7 dana (u zavisnosti od odabranog ciklusa) primanja oba хелаторов, u posljednji dan ovog хелатного ciklusa, prvo prestati uzimati ALA, ali uzmite još 2-3 doze DMSA. DMSA uklanja bilo koji preostali merkura, присутствующую u krvi, выделяемую ALA iz mozga i drugih tkiva. To će pomoći smanjiti bilo kakve simptome koji prate početak pauze.
Doze DMSA i ALA se instaliraju pojedinačno. Pročitajte cijeli protokol, kako odabrati pravu dozu хелаторов.
Pauze između ciklusa хелатирования je vrlo važno i ne smije se smanjivati. Pridržavajte se navedenih pravila.
Ciklusi хелатирования treba ponoviti mnogo puta, od nekoliko do čak nekoliko desetaka puta. Treba ih i dalje ne manje od 3 mjeseci nakon nestanka simptoma. Cutler smatra хелатную terapija završena, ako u roku od 6 mjeseci nakon njegova završetka simptomi ne vraćaju.
KADA ĆU POČETI OSJEĆATI BOLJE?
Ne čekajte brzo izlječenje. Obratite pozornost na to kako se osjećate, iz tjedna u tjedan i iz mjeseca u mjesec. Kada primijetite da vaše simptomi su, da imate više dobrih dana, nego loše, to znači da ste na pravom putu za oporavak.
No, morate zapamtiti da je za mnoge pacijente s bolesti Lyme proces ozdravljenja će biti sličan синусоиде. Sve može ići svojim putem, možete se osjećati bolje iz dana u dan, sve dok odjednom se simptomi vrate. Bit će vremena kada ćete se osjećati više energije. U ostale dane bit će vam teško ustati iz kreveta, a vi jedva da mogu normalno funkcionirati. Otkrit ćete da je to frustrirajuće, obeshrabreni i neugodno. Ne očajavajte. Takva je priroda ove bolesti. Pazi na svoje tijelo. To može biti zbog reakcije vašeg tijela na reakciju Геркса. Ako pogoršanje simptoma ne nestaje nakon korištenja sredstava Herx, zatim gledati, nije izazvao li pogoršanje vaše raspoloženje bilo koji drugi faktor. To može biti stres, nedostatak sna, promjena načina života ili dijete (kava, slatkiši, mliječni proizvodi, gluten i tako dalje)., uvođenje novog lijeka u terapiju. Takva zapažanja su vrlo važni. To je za to imate Raspored terapije - snimiti promjene, koje možete pratiti.
MOŽE LI SE U POTPUNOSTI POVUĆI БОРРЕЛИЮ IZ TIJELA?
Nažalost, ne postoji liječenje koje je osiguravalo bi vam 100% izlječenje od bolesti Lyme. Bakterija Borrelia - "majstor kamuflaže". On ne samo da je u stanju oponašati različite bolesti, ali i vrlo teško sama dijagnostici. Ne postoji savršen dijagnostički test, na kojoj se prikazuje, što je pravi razinu bakterija u tijelu i da li je sve bakterijske stanice su uzgojene iz organizma. Serološki testovi, kao što su Western-Блут ili ELISA, koji se održavaju u većine bolesnika, predstavljaju testove na antitijela koje proizvodi naše tijelo u reakcija na infekciju. Broj antitijela nije jednak broju bakterija u tijelu. To čak ne odgovara težini infekcije. Ako je vaš imunološki sustav je oslabljen i imate problema s lučenjem antitijela, onda imate mogu biti niže rezultate analize, ali vrlo izražene simptome i vrlo visoka bakterijske opterećenje. Postoje ljudi s kroničnom bolešću Limete, pate od raznih simptoma i imaju negativne rezultate серологических testova.
Ponekad, nakon dugotrajne terapije antibioticima ili bilja, radite pauze, i simptomi se vraćaju. Neki to nazivaju sindromom постлаймовой bolesti, drugi kažu o druge infekcije ili нелеченной infekcije. Treba li to značiti za vas doživotno bore sa bolešću i Limete? Da li zaista morate biti osuđeni na ovu bolest cijeli svoj život? Na to pitanje nema jasnog odgovora, potvrđene autentičnih istraživanjima. Jedno je sigurno. Imate mogu biti спирохеты Limete u vašem tijelu, i oni će ostati nakon završetka terapije, ali se bolest ne mora se nastaviti. IT to je stanje vašeg imunološkog sustava će se odrediti, uzme li Lyme bolest je pod kontrolom ili Lyme bolest opet će preuzeti vrh. Morate shvatiti da je kraj terapije - to nije kraj borbe. Morate puls, jer nijedan test ne može reći, uništili li bakterije na 100%. Nijedna terapija ne može jamčiti, da kroz godinu dana u vašem tijelu neće ostati ni jedne žive bakterijske stanice. Čak i ako ste već osjećati dobro i svoje simptome prestao, morate nastaviti da se brine o pratite stanje vašeg imunološkog sustava nakon završetka terapije za kvalitetu svog života bio je na najveću moguću razinu. Čak i ako imate u tijelu ima jedan uspavani bakterijske stanice, uz pravilnu njegu, oni nisu "usuditi" napad opet, a jak organizam "knock out" preostale bakterije.
Koristeći фитотерапию u vrijeme borbe s bolešću Limete, ne samo da se bori sa bakterijama, ali i oporavlja i podešavanje svoj imunološki sustav. Čim je terapija završena, pokušajte održavati ga u dobrom stanju. To može biti vaš ključ uspjeha.
POGLAVLJE III - ŠTO JE JOŠ MORATE ZAPAMTITI?
REAKCIJA ГЕРКСА
Reakcija Герксхаймера ili tzv reakcija Геркса - to je privremeno pogoršanje simptoma bolesti Lyme, koji se javlja u vrijeme masovnog izumiranja bakterijskih organizama na najmanje progresije bolesti ili liječenja. Tijekom ove reakcije se odvija proizvodnja citokina koji uzrokuju simptome upale, uključujući groznicu, bolove u zglobovima i mišićima, glavobolju, kognitivni poremećaji ili opće malaksalosti. Reakcija Геркса očituje ne kod svakog pacijenta. Međutim, ako ste pate od reakcije Геркса ili željeli spriječiti ga, možete koristiti sljedeći popis prirodnih metoda za suzbijanje reakcija. Zapamtite da ne koristite sve te proizvode odmah. Pokušajte ono što najbolje radi za vas.
Prirodni proizvodi su preporučeni za liječenje reakcije Геркса i njegove prevencije:
Бурбур by Nutramedix - to je ekstrakt pripremljen od lišća Desmodium molliculum. Biljka se tradicionalno koristi za čišćenje organizma. To je vrlo učinkovit za podršku detoksikaciju jetre, bubrega, limfni sustav i staničnog matriksa. On štiti jetru od vanjskih toksina, kao što su određene kemikalije i toksične plijesni. To ublažava reakciju Herx, odnosno štetne posljedice izumiranja патогена. Za liječenje reakcije Геркса započnite s 10 kapi na 30 ml vode dvaput dnevno. Nakon spuštanja u vodu pričekajte 1 minutu, a zatim pijte. Zatim možete povećati dozu prema potrebi i do 10-15 kapi na 30 ml svakih 30 minuta.
Бурбур-Пинелла od Nutramedix predstavlja kombinaciju dva ekstrakti: Бурбура - primljene od Desmodium molliculum i Пинелла , dobiveni od Пимпинелла анисовая. Бурбур-пинелла pomaže u detoksikaciji mozga i središnjeg živčanog sustava, čisti organizam od toksina i биотоксинов, uklanja toksine iz jetre, bubrega, limfni sustav i ćeliju ćeliju prostora, čisti krv. On uklanja toksine iz mozga, kralježnice i perifernog živčanog sustava. Бурбур-Пинелла također je učinkovit u smanjenju reakcije Геркса.
Zeolit je prirodni mineral vulkanskog porijekla. Njegov glavni sastojak je klinoptilolit. Zeolit vraća organizmu vrijedne komponente, a istovremeno se povezuje mnoge štetne tvari, kao što su ioni olova, kadmija, arsena, kroma, nikla i amonijev nitrat. Važno je koristiti zeolit visoke čistoće, namijenjen za internu uporabu. Preporučujemo vam da kupite certificirani proizvod. High-end zeolit možete pronaći na adresi https://www.zeolite-bentonite.com/
Reakcija Геркса uzimajte po 3 kapsule 3 puta na dan ili, ako imate u prahu, 2 žličice s toboganom u dan.
Bentonit ima svojstvo privući i apsorbira toksine i teške metale, bez ulaska u bilo kakve kemijske reakcije u tijelu. Bentonit stvara "električni naboj" u svom гидратированном stanju. Kada on dolazi u kontakt s vodom, on postaje negativni električni naboj. Toksini, bakterije, virusi, paraziti i drugih onečišćenja imaju pozitivan naboj. Kada se glina ulazi u tijelo, toksini su privučeni prema njemu. Što je iznimno važno, jer to je ono što bentonit ne apsorbira u tijelo, tako da je potpuno siguran. On prolazi kroz cijeli probavni sustav, upija toksine i teške metale. U u isto vrijeme minerali sadržani u glini, kao što su kalcij, magnezij, silicij, aluminij i kalij, oslobađaju i postaju dostupni za metaboličkih procesa u organizmu. Konačno, on je prirodno izlučuje iz organizma. Izvrstan bentonit za unutarnju primjenu možete pronaći na adresi https://www.zeolite-bentonite.com/
Chlorella ima jedinstvene osobine koje neutraliziraju otrovne tvari, накапливающиеся u tijelu, zbog zagađenja okoliša ili konzumiranja kontaminirane hrane. On čisti organizam od teških metala i nekih pesticida. Chlorella također apsorbira toksine iz crijeva, pomaže da biste dobili osloboditi od kronične opstipacije i neutralizira crijevnih plinova. Uzeti po 1 čajna žlica 3 puta na dan
Aktivni ugljen učinkovito upija toksine, što uvelike ubrzava njihovo izlučivanje iz tijela. Kada se koristi aktivni ugljen važno je zapamtiti da to ne djeluje selektivno u tijelu, a povezuje sve, bez iznimke, uključujući prehrambene tvari i uzimaju lijekove. Kombinacija aktivnog ugljena sa stalnim lijekovima može pomoći "teoriji usisa" aktivnih tvari lijekovi. Ne koristite aktivni ugljen u kombinaciji s lijekovima. Reakcija Herx preporuča se uzimati 2 kapsule 1-2 puta na dan.
Подщелачивание - tijekom reakcije Геркса to pomaže ощелачивать tijelo. U tijeku bolesti često se događa zakiseljavanje organizma. To je štetni proces, jer ферментативные procesa najbolje se zbiva pri neutralnom ph (cca. 7.4). Dakle, ako tijelo postaje kiselo, stoji svrgnuti kiselo-alkalnu ravnotežu i ravnotežu ph. Dokazano sredstvo je Alka-Seltzer (3-4 puta dnevno po 1 tabletu, otopljeni u vodi). Drugi načini uključuju uzimanje vitamina C i jede limun-лаймовой vode. Jede limun-лаймовой vode se također može smatrati kao prevenciju. Sok limuna i limete, unatoč činjenici da je kisela okusa, je pretvara u lužina u tijelu, čime se privremeno povećava alkalne rezerve.
Kupke s epsom soli odlična su pomoć u čišćenju organizma i vraćanju ravnoteže. To je tzv alkalne kupke. Oni imaju обезвоживающими i детоксицирующими svojstva. Sulfati, sadržane u epsom soli, pomažu osloboditi tijelo od toksina i teških metala.
NAPOMENA: Koristite sve moćan veziva, kao što je zeolit, bentonit, chlorella i aktivni ugljen, odvojeno od lijekova i ljekovitog bilja, koje uzimate. Выдерживайте interval ne manje od 1,5 sati. Mi ne preporučujemo da koristite ih tijekom cijelog tretmana. Koristite u slučaju reakcije Геркса.
БИОПЛЕНКА
Bakterije боррелии u nepovoljnim uvjetima okoliša, kako bi se zaštitili od antibiotika ili imunološki sustav, sposoban formirati razredi i kolonije u obliku tzv biofilma. To je oblik otpornosti bakterija na nepovoljne uvjete okoline.
Biofilm - to je nakupljanje mikroorganizama, koji služe za zaštitu tih patogena od nepovoljnih uvjeta okoliša. Mikroorganizmi unutar struktura biofilma uronjeni u внеклеточные polimernih tvari (EPS), koji podržavaju struktura biofilma. Biofilm prekriven zaštitnim slojem, koje se sastoji od mješavine izvanstaničnog polimernih tvari koje izlučuju stanice, образующимися biološke membrani. Биопленка drži na tkiva čovjeka tamo gdje se javlja oštećenje tkiva i upale. Unutar biofilma bakterije mogu komuniciraju jedni s drugima, reproduciraju, prenose stečena rezistencija na antibiotike i obavljaju vitalne procese, kao što je metabolizam, sintezu proteina i oporavak DNK. Druge vrste odrasle mikroorganizama koji također mogu biti prisutni u биопленке. Glavni faktor koji omogućava bakterijama da se formira biofilm, je reakcija "određivanje zbora". Fenomen osjećaj zbora - to je način komunikacije mikroorganizama jedni s drugima uz pomoć posebnih molekula kemijskih spojeva pod nazivom аутоиндукторами. Lučenje ovih molekula potiče stvaranje biofilma. Sposobnost formirati биопленку jedan je od glavnih strategija bakterija Borrelia koji se koriste prilikom dugotrajnih kroničnih infekcija.
Uništavanje biofilma važno, ali ne treba je uništiti agresivno. Agresivno uništenje biofilma može uzrokovati brzo otpuštanje bakterije, bakterijske fragmenata i fragmenata biofilma u tijelo, ponekad u velikom broju. Ovi fragmenti također mogu kretati kroz tijelo i korijen u druge dijelove tijela, uzrokujući pojavu novih zdravstvenih problema.
Tako biofilma боррелий treba uništiti polako, postupno dovodi do njihova uništenja. Postoji mnogo dostupnih bilja i dodataka, koje je učinkovito, ali lagano uništavaju биопленку čine спирохетами Limete, i ometaju percepciju zbora. To će omogućiti da se izbjegne rizik previše brzo pada fragmenata biofilma u organizam.
Osobito na početku liječenja, kada bakterijske opterećenje je vrlo visoka, preporučujemo da koristite mekše metode uništenja biofilma. Čim bakterijske opterećenje smanji, preporuča se uvesti enzimi, olakšava probavu i uništenja biofilma.
Neke od najefikasnijih postrojenja za siguran i postupnog uništenja biofilma uključuju:
Kao što možete vidjeti, postoje biljke iz Protokola Бюнера. Dodavanje N-ацетилцистеина (NAC), u protokol će vam pomoći da uklonite биопленку, ali i ojačati sintezu glutationa.
Također možete uključiti kokosovo ulje u prehrani. On sadrži spoj nazvan монолаурин. Монолаурин sprečava nastanak biofilma. Možete pokušati dodati u hranu 1 žlica ulja dva puta dnevno.
Intenzivniji utjecaj na биопленку će se preporučiti smanjenje bakterijske opterećenja. Doduše, mišljenja o tome podijeljena. Neki preporučuju primjenjivati proteolitičkih enzima mnogo ranije.
Enzimi pomažu probaviti i split биопленку (ne koristite sve odjednom, izvadite malo):
-
Серрапептаза - prosječna doza je 40-60 tisuća jedinica na dan, 30 minuta prije obroka
-
Nattokinase - prosječna doza je 20 000 jedinica dva puta na dan, 30 minuta prije obroka.
-
Люмброкиназа - po 1 kapsulu 2 puta dnevno 30 minuta prije jela.
Dr. Horowitz preporučuje kombinirati протеолитический enzim sa стевией i монолаурином.
MITOHONDRIJI
Lyme bolest može doprinijeti mitohondrijska disfunkcija. Mitohondrije - to energetske centre ćelija. Istraživanja pokazuju da боррелии mogu smanjiti broj mitohondrija, kao i oštetiti ih. Rezultat je smanjena proizvodnja ATP, što, zauzvrat, smanjuje potrošnju energije. Mitohondrijske disfunkcija - vrlo čest uzrok kroničnog umora.
Možete poboljšati rad mitohondrija, uzimanje dodataka, neophodni za pravilan metabolizam energije.
Preporuča se koristiti:
-
Koenzim Q 10 (ključna veza u petlji Krebs) - možete početi s recepcije 100 mg ujutro i 100 mg u podne. Prijem koenzima Q10 u večernjim satima može poremetiti san. Ako je potrebno, doza se može povećati. Držite se doze, koja će vas natjerati da se osjećaju navalu energije. Neki ljudi se čak i po 600 mg dva puta na dan. Koenzim Q10 dobro podnosi. Veće doze mogu izazvati lagani želudačno-crevni nemir.
-
L-arginin (podržava rad mitohondrija, koji utječu na put dušičnog oksida) - preporučuje se da se uzima po 1000 mg 3 puta na dan. Ne uzimajte ga, ako imate aktivni oblik herpesa.
-
Acetil L-karnitin (transportira masti u mitohondrije) - po 500 mg 3 puta na dan.
-
D-riboza (služi kao gorivo za proizvodnju energije, ali ne moraju koristiti osobe s metaboličkim sindromom i dijabetesom kod kojih je visoka razina glikacija) - koristite za 1 dimenzionalni žlica (5 g) 2-3 puta dnevno u trajanju od 3-6 tjedana. Poželjno je kombinirati ga s octom od jabuka ili magnezijem u шипучей obliku.
-
NADH (никотинамидадениндинуклеотид) (to je dio lanca prijenosa elektrona, koja proizvodi energiju) - 10-20 mg 2 puta na dan.
-
Vitamin B6 (кофактор mnogih energetskih metaboličkih puteva) - počnite sa 100 mg vitamina B6 ujutro za vrijeme doručka. Možete povećati dozu do 200 mg dnevno (2 x 100 g). Ne preporučujemo prelazi tu dozu. Vitamin B6 treba uzeti u takvim dozama ne više od 90 dana.
-
Magnezij (кофактор za većinu energetskih metaboličkih puteva) - počnite sa 100 mg dva puta na dan. Doza se može povećati do 200-400 mg do 3 puta na dan. Koristite magnezij citrat ili глицинат magnezija. Previše magnezija može uzrokovati tekuće stolice ili proljeva. U tom slučaju, smanjite dozu.
-
Alfa-lipoična kiselina (ALA) (кофактор, koji radi s enzimima za povećanje proizvodnje električne energije) - 200-600 mg na dan, u odvojene doze. Mnogi ljudi preporučuju uzimanje alfa-lipoična kiselina. Alfa-lipoična kiselina može pomoći preraspodjelu žive. Iz tog razloga, morate biti oprezni s ovim proizvodom, ako imate visok nivo žive u organizmu.
-
Resveratrol (može povećati proizvodnju mitohondrija) - već imate to u protokolu Бюнера za liječenje bolesti Lyme. Спорыш japanski je izvor resveratrola.
-
Kvalitetan set multivitamine i minerale (potrebno za pravilno curenje mnoge biokemijske reakcije u tijelu) - obratite pažnju na sadržaj vitamina B6 u витаминном kompleksu i ispravite dodatnu dozu vitamina B6, da ne prekoračiti preporučenu dozu, navedene iznad.
-
Omega - 3 masne kiseline
Svi ti proizvodi će poboljšati proizvodnju ATP i energije.
Proizvodi Исследованной tvrtke Nutritionals® također su vrlo učinkovite lijekove. Researched Nutritionals® provodi istraživanje naprednih proizvoda i uglavnom se fokusira na obnovu mitohondrija. Da biste vratili normalan rad mitohondrija, preporučuje se da se uzima sljedeće proizvode:
-
ATP je gorivo
-
ATP 360 0
-
Energija faktor NT HM
Ovi proizvodi posjeduju sljedeća svojstva:
• sadrži patentirani фосфолипидную matricu koja utječe na pravilan rad mitohondrijske membrane,
• podržava ciklus Krebs i митохондриальный митогенез,
• sadrži antioksidanse koji štite mitohondrije od oksidativnog stresa,
• sadrže hranjive tvari, kao što je NADH i CoQ10, koji su važni za zdrave lanac prijenosa elektrona.
Za postizanje najboljeg učinka Researched Nutritionals® preporučuje uzimati sve tri proizvoda u isto vrijeme. Moguće ih je koristiti zasebno.
Na temelju našeg iskustva, korištenje goriva ATP ili ATP 360 0 daje vrlo dobre rezultate.
POGLAVLJE IV – IZBOR OBLIKA BILJA
Izbor bilja koji se koriste u vaše terapije, je još jedna dilema za ljude koji tek počinju liječenje.
Možete koristiti bilje u protokolu Бюнера Limete u sljedećim oblicima:
- tinktura na bazi alkohola
- ekstrakti, ne sadrže alkohol
- oklopljenog bilje
- mljevene bilje
- izrežite zelje.
Neka nam objasni sve mogućnosti, korak po korak.
TINKTURA NA BAZI ALKOHOLA
Biljne tinkture na bazi alkohola su proizvedeni po maceracijom svježe biljke u punom alkoholu ili maceracijom osušene biljke u mješavine alkohola i vode. U slučaju i od sušene biljke je potrebno dodati vodu, jer biljke gube svoju prirodnu vlagu tijekom sušenja. Prilikom kuhanja i od osušene biljke dodajte onoliko vode koliko je preuzima bi biljka, ako bi to bilo svježe. Količina vode je odabrana na temelju tablice, u kojima je detaljno naveden sadržaj vlage u лекарственном biljci. To vam omogućuje da ekstrakt topiv u vodi komponente. Ova informacija je važna za ljude koji se pripremaju tinkture sami. Mi ćemo se vratiti na pripremi i kasnije u tekstu, kada ćemo raspravljati o isjeckan trave.
Počnimo s rasprave o prednosti infuzijama na bazi alkohola.
Alkohol je odličan alat za ekstrakciju ljekovitog bilja i tinkture na bazi alkohola su najpopularniji oblik korištenja bilja profesionalnim травниками. Alkohol je odličan otapala za većinu biljnih sastojaka i može se koristiti za kuhanje i od svježih ili osušenih biljaka. Preparati na bazi alkohola imaju najveći dug vijek trajanja od svih biljnih ekstrakata, tako da ih možete pohraniti godinama, u većini slučajeva ne izgubi svoju učinkovitost.
Maceracije bilja u alkoholu osigurava da aktivni sastojci brže stići će u krvotok, što ga čini tinkture быстродействующей oblik konzumiranja trave.
Protokol Бюнера koristi koncentracija tinkture 1:5. Koncentracija 1:5, što znači da na 1 dio biljke je korišten 5 dijelova alkohola.
Koncentracija 1: 5 dobro podnosi kod većine ljudi. Sve doza tinkture navedene u protokolu Бюнера, također uključuju koncentracije 1: 5.
Pri većem broju koriste infuzijama (na primjer, kada je u kombinaciji protokol liječenja bolesti Limete s protokolom liječenja бартонеллы) broj konzumirali alkohol može biti prevelika za mnoge ljude, tako da smo uveli tinkture u koncentraciji 1: 2.
Tinkture u koncentraciji 1:2 jače, pa možete konzumirati manje, a time i broj konzumirali alkohol znatno smanjuje. Potrošnja 2,5 puta manje u odnosu na tinkturu 1:5. To je dobra alternativa za ljude koji konzumiraju više infuzijama i žele ograničiti broj konzumirali alkohol.
Ako koristite protokol Бюнера i želite koristiti tinktura druge koncentracije, važno je da odaberete pravu dozu.
Stranica 27 Plan terapije sadrži preporučenu prijem ljekovitog bilja u obliku infuzijama 1: 5 i 1: 2.
Ako se odlučite upisati koncentraciju 1:2 pogledajte tablicu.
Svakako treba zapamtiti jednu vrlo važnu stvar.
Doziranje koje Бюнером, dobro je pogodna za većinu ljudi i, općenito dobro podnosi. Međutim, morate imati na umu da je vaše tijelo može reagirati pojedinačno, a doze navedene u protokolu, mogu biti previsoki ili preniski za vas. Ako ste vrlo osjetljivi na vanjske tvari, možda ćete morati koristiti vrlo male doze, čak i od jedne do pet kapi tinkture 1: 5 za put. U tom slučaju vam se može činiti da je koncentracija 1:2 prevelika. Bdjeti nad svojim tijelom. Ako osjećate nelagodu prilikom korištenja koncentracije 1:2, a zatim se vratite na 1:5.
U tom smislu preporučujemo najveću koncentraciju - 1:2.
EKSTRAKTI, NE SADRŽE ALKOHOL - ГЛИЦЕРИТЫ
Bezalkoholna ekstrakti su u osnovi na bazi glicerola. Glicerin je postala popularna alternativa спиртовым настойкам i idealna za djecu i ljude koji ne vole alkohol ili jednostavno ne mogu ga piti.
Glicerin je jako slatko, ali to nije šećer. To znači da je glicerin ne utječe na razinu šećera u krvi kod zdravih ljudi i ne uzrokuje probleme s kvascem.
Međutim, glicerin nije tako učinkovit prilikom ekstrakcije, kao što su voda ili alkohol. Glicerin ima samo oko 60% экстракционной sposobnosti alkohola. Dakle, глицериты će na 40% slabiji nego što je tinktura na bazi alkohola. U odnosu na спиртосодержащими настойками ih treba uzimati u dozi od pola do dva puta veće. Dakle, ako vam savjetovali koristiti 2,5 ml alkohola tinkture, koristite 5 ml u slučaju bezalkoholnih pića. Ako vi ćete zapamtiti je pravilo, te spremite željeni efekt.
Stranica 28 Plan terapije sadrži preporučenu prijem ljekovitog bilja u obliku ekstrakata, ne sadrže alkohol, u omjeru 1: 5 i 1: 1.
U popis dolaze tinkture 1:5 i 1:1. tinktura 1:1 pet puta jači od tinkture 1:5. Glicerin je mnogo više od slabe экстрагирующей okolinom, tako da koncentracija 1: 1 dobro podnosi kod većine ljudi. Međutim, ako smatrate da je previše tvrd, vratite se koristiti i u koncentraciji od 1:5.
OKLOPLJENOG BILJE
Drugi mogući oblik recepcije bilja - to oklopljenog trave. U svom protokolu Бюнер se odnosi i na ovaj oblik potrošnje bilja.
Kapsule su postali vrlo popularan način za prijem biljaka, jer oni predstavljaju jednostavan i udoban drug oblik. Osušeni, isjeckan biljni prašci se stavljaju u целлюлозные (vegetarijanska) ili želatina kapsula punjenje, za biljni prašci moglo progutati. Jedna od glavnih prednosti kapsula je ono što mi ne osjećamo okus ljekovitog bilja. Kao rezultat toga, oni su osobito poželjni u slučaju neugodnih, gorke ili akutne bilja.
Uzimajući измельченную travu u kapsulama, zapamtite da ćete pojesti cijeli biljni materijal zajedno sa biljnim vlaknima. Экстракция bilje se događa u probavnom sustavu pomoću probavnih enzima.
Prijem bilja u obliku kapsula ima jedan nedostatak. Zajedno s isjeckan travom, zatvoren u kapsulu, također проглатываете omot kapsule. Ovojnica kapsule ne doprinosi terapije i mora biti переварена u organizmu. Protokol Бюнера Limete uključuje pijenje velike količine bilja na kapsulu. Maksimalna doza je 4 kapsule 3-4 puta na dan za svake biljke. Za ljude s oslabljenim probavni sustav to može biti problematično pri intenzivnom korištenju ljekovitog bilja.
Stranice 29-31 Plan terapije sadrže informacije o odabiru ispravne doze oklopljenog bilja iz liniju Lymeherbs.
TRAVA U PRAHU
U prahu bilje predstavljaju высушенную, измельченную oblik biljke. Kupnja gotove isjeckan bilje, možete biti sigurni da drobljenje odgovara, to neće opteretiti vaš probavni sustav i da će biti lako izdvojiti probavnih enzima. Ne preporučujemo mljevenje trave sami kod kuće. Sa suhim lišćem i dalje je dozvoljen kućni brušenje. Veliki dio osušenih biljaka formirana od njihovih čvrstih korijena ili čvrstog nadzemnih dijelova. Nije moguće brusiti kao čvrste detalji u kući do željene mjere. Usitnjavanje bilja u domaćinstvu mašina može ostaviti krhotine koje mogu oštetiti vaš probavni sustav.
U prahu bilje možete primati izravno, ukratko opisali ili radi podešavanja.
Ako planirate da se biljka direktno, dodajte odgovarajuću količinu trave u čašu i prelijte toplom vodom, umiješajte i piti tekućinu talog. Možete dodati u čašu nekoliko biljaka po jednom i prelijte ih vodom. Dakle, kao što smo spomenuli ranije, te pojesti cijeli biljni materijal zajedno sa biljnim vlaknima. Экстракция bilje se događa u probavnom sustavu pomoću probavnih enzima.
Nedostatak je miris. Većina bilja gorak i neugodan okus. Možete dodati malo meda i soka od limuna kako poboljšati okus.
Također možete lako zatvoriti u kućište isjeckan trave uz pomoć kapsule stroja.
U prahu bilje izvrsni za kuhanje infuzijama. Tinktura se može pripremiti od isjeckan ili nasjeckanog bilja. Zbog velike fragmentacije isjeckan bilje dobro экстрагируются. Ako se priprema tinktura od nasjeckanog bilja, pokušajte usitniti bilje na manje komade prije nego što preliti ih s alkoholom.
Kod kuće će vas najlakše pripremiti tinktura koncentracije 1:5, tj., 1 dio biljke na 5 dijelova alkohola. U slučaju infuzijama od osušene biljke ne koristimo čist 96-postotni alkohol. Alkohol treba razrijediti vodom zbog toga što biljke gube svoju prirodnu vlagu tijekom sušenja. Za pripremu tinkture od osušene biljke dodajte onoliko vode koliko je preuzima bi biljka, ako bi to bilo svježe. Količina vode je odabran na temelju tablice, u kojima se detaljno opisuje sadržaj vlage u ljekovita biljka. To vam omogućuje da ekstrakt topiv u vodi komponente. Ova informacija je važna za ljude koji se pripremaju tinkture sami.
Za pripremu i obično koristimo 50 do 70-postotni alkohol. Ako nemate высокопроцентного alkohola, možete koristiti 40%-ing votku, iako je bolje koristiti veće koncentracije.
Za više koncentracije 50-70% čistog alkohola treba razrijediti vodom u pravilnom omjeru. U svojoj knjizi "Biljni antibiotici" Бюнер opisuje i precizne recepte i za svaki predloženi biljke. On uzima u obzir tablice, u kojima se detaljno opisuje sadržaj vlage podataka ljekovitog bilja. Predlažemo vam da slijedite njegove savjete, prikazani u knjizi.
Priprema uzgoja je vrlo jednostavan. Dovoljno je pomiješati čist 96-postotni alkohol (alkohol) s vodom u sljedećim omjerima (potrebno prepričavati na 500 ml alkohola).:
Kuhati 70-postotni alkohol, dodajte 135 ml vode do 365 ml alkohola.
Kuhati 65-postotni alkohol, dodajte 162 ml vode 338 ml alkohola.
Kuhati 60-postotni alkohol, dodajte 188 ml vode do 312 ml alkohola.
Kuhati 50-postotni alkohol, dodajte 250 ml vode 250 ml alkohola.
Napomena: Laboratorijska točnost ne smeta. Stvar je u tome da se više ili manje željenu koncentraciju. Na primjer, umjesto 338 ml alkohola i 162 ml vode može se koristiti: 340 ml alkohola, dodati 160 ml vode. Ne brinite, ako je mjerenje neće biti savršena. Мацерат u svakom slučaju će imati uspjeha.
Gore navedeni pretvorbe prikazani za dobivanje 500 ml željenog alkohola. Ako vam je potrebno više ili manje, proporcionalno smanjite potrebnu količinu alkohola i vode. Na primjer, ako vam je potrebno 250 ml alkohola, onda podijelite iznad brojke na pola.
Sljedeći korak je da izmjerite željenu količinu trave. Ako pripremate koncentracije 1:5, trebat će vam 1 dio biljke (u gramima) na 5 dijelova alkohola (u ml). To znači da na 500 ml alkohola vam trebati 100 g bilja. Ako imate cijelu trava, prije мацерацией joj treba samljeti. Također možete koristiti gotove измельченную travu. Što više nasjeckanog bilja, veća je površina koja će biti podvrgnut maceracijom. To omogućuje većem broju aktivnih sastojaka biljke biti pušten u мацерат.
Ulijte odgovarajući broj bilje unaprijed pripremili alkohol odgovarajuće koncentracije. Ostavite za maceracijom na 2 tjedna u tamnu staklenku daleko od svjetlosti. Svakodnevno встряхивайте banke. Kroz 2 tjedna мацерат treba procijediti. Držite spreman мацерат u tamnoj boci ili u običnim, завернутой u aluminijsku foliju, u mjestu bez pristupa svjetlosti.
ZELJE IZREZATI
Sečena trava - to suši oblik bilje, narezane na manje komadiće. Možete ga koristiti za kuhanje настоев, preparata ili infuzijama.
Tinktura se pripremaju isto tako, kao što je gore opisano za nasjeckanog bilja. Samo ne zaboravite mljevenje trave brusilica prije мацерацией. To će omogućiti većem broju aktivnih sastojaka biljke spadaju u мацерат.
Dva najčešća oblika vode ekstrakciju bilja - to čajeva i preparata.
Infuzija
Tinkture izgledaju slabiji. Možete ih pripremiti zaljev zelje hladno ili vruće (ali ne kipuće) vode. Tinkture treba kuhati svaki dan, i oni postaju sve slabiji. U slučaju većine biljaka se koristi kada se bolest Lyme, tinkture su previše slab metodom ekstrakcije. Samo u slučaju Костянистого biljke (lat. Eupatorium perfoliatum), Бюнер preporučuje se konzumirati ga u obliku настоев.
Preparata
Preparata - to je jače vodene ekstrakte. U slučaju bolesti Lyme učinkovitiji ekstrakata na bazi alkohola ili izravnu uporabu ljekovitog bilja (oni će экстрагироваться probavnih enzima). Ako želite koristiti biljne čajeve, pridržavajte se sljedećih smjernica.
Možete kuhati juha od jednog sastojka ili od mnogih sastojaka. Možete ih konzumirati u vrućem ili hladnom obliku, a također se mogu primijeniti izvana. Nakon kuhanja juha držite neiskorišteni dio u hladnjaku do 3 dana).
Standardni bujon
Ispunite 30 grama trave 1 jedne litre vode, pokrijte poklopcem i kuhajte na laganoj vatri 10-20 minuta. Isključite vatru i ostaviti još jedan sat.
Krupan bujon
Ispunite 30 grama trave 1 jedne litre vode, pokrijte poklopcem i kuhajte na laganoj vatri dok se količina vode ne smanji za pola.
POGLAVLJE V – PROTOKOLI PRIRODNA TERAPIJA SE KORISTI U LIJEČENJU BOLESTI LIMETE I SRODNIH INFEKCIJA
U ovom poglavlju ćemo raspravljati o tri najčešće protokol prirodna terapija bolesti Limete i pratećih infekcija. Sljedeće protokole, po našem mišljenju, najčešće su učinkoviti i temeljiti samo na prirodnim proizvodima (također se može kombinirati s antibiotska terapija nakon savjetovanja s liječnikom). Osim protokola, raspravljalo u nastavku dostupne su drugi protokoli poznatih фитотерапевтов.
PROTOKOL БЮНЕРА
Protokol Бюнера - jedan od najpoznatijih prirodnih protokola liječenja bolesti Limete i srodnih spolno kliještima. Steven Харрод Бюнер - poznati stručnjak u području fitoterapije. On je razvio prirodni lijek za liječenje bolesti Limete i клещевых bolesti na temelju klinički testiranih biljaka. Pedantan rad Бюнера i duboko razumijevanje bolesti Lyme mu dozvoljeno da zauzme jedinstven, najviše korisnih biljnih lijekova za liječenje ove bolesti. Bilja, preporučuje Бюнером, zbog svoje složene kemijske strukture imaju vrlo širok spektar djelovanja. Oni ne samo da izravno ubijaju боррелий bakterije, oni također povećavaju efikasnost imunološkog sustava i olakšavaju različite simptome bolesti Lyme. Protokol Бюнера se sastoji od bilja uključene u Osnovni protokol, i brojne dodatne bilja, koje poboljšavaju učinak cijelog protokola.
Protokol Бюнера Limete trenutno je jedan od najpoznatijih i najučinkovitijih biljnih protokoli koji se koriste u liječenju bolesti Lyme, a tisuće ljudi su postigli pozitivne rezultate.
Бюнер objavio tri knjige u kojima se detaljno opisuje protokole prirodnog liječenja bolesti Limete i srodnih infekcija:
Protokol liječenja борелии, klamidija i риккетсий: Steven Харрод Бюнер "Prirodno liječenje боррелиоза Limete i srodnih klamidijske infekcije i риккетсиоза točkicama groznica".
Protokol liječenja бартонеллы i микоплазмы: Steven Харрод Бюнер "Liječenje pratećih infekcija bolest Lyme: dodatne i sveobuhvatne metode liječenja бартонеллы i микоплазмы".
Бабезия i эрлихия, protokola liječenja анаплазмы: Steven Харрод Бюнер "Prirodne metode liječenje pratećih infekcija Limete: анаплазмы, бабезии i эрлихии".
Terapije u protokolu Бюнера su razvijeni na temelju dubokog znanja i razumijevanje dinamike bolesti Limete i клещевых bolesti, njihov utjecaj na ljude, iskustva liječnika, tisuće članaka i studija povijesti biljke, koristi se za liječenje tih i sličnih stanja. diljem svijeta, ali prije svega osobno iskustvo Бюнера, izvrsne фитотерапевта, koji radi s pacijentima s Lyme bolest, od 1986. godine.
Бюнер prekršio standardne obrasce razmišljanja o pristupu liječenju bolesti Lyme. Prema njegovim riječima, korištenje samo antibiotska aktivnost nije dovoljna. Бюнер smatra da je Lyme bolest i infekcija, uzrokujući клещевые bolesti, zbog njihova specifičnost i složenost zahtijevaju više integrirani pristup:
1. Jačanje strukture kolagenih koji će zaštititi tijelo od štete uzrokovane bakterijske infekcije Borrelia. Najvažnija stvar koju trebate shvatiti je u temelju bolesti Lyme, - to je činjenica, da je bakterija Borrelia ima visok afinitet za коллагеновым strukture. To postaje izvor svaki simptom koji se razvija kasnije, kada je bolest Lyme. Svaki popratni simptom temelji se na primarnom oštećenja kolagenih strukture ovog organa ili sustava. Ako smo postali svjesni toga, lakše nam je razumjeti kako se nositi s tegoban simptomima. Ako ste štite kolagen dakle, simptomi će početi slabiti. Бюнер stavlja velik naglasak na jačanje kolagenih strukture i daje za ove specifične preporuke.
2. Jačanje imunološkog sustava, kroz koji se organizam aktivira se u borbi s infekcijom. Jedan od glavnih strategija djelovanja bakterija боррелии i клещевых infekcija je njihova sposobnost da utječu na imunološki sustav. Pravilan rad imunološkog sustava je povrijeđeno, uglavnom, podizanjem razine IL-10 i razine stimulacije Th2-umjesto odgovora Th1. Бюнер predstavlja popis bilja odgovoran je za oporavak normalnog imunološkog odgovora. Pregradnja i smanjenje razine citokina IL-10 i Th2-odgovor omogućuju vam da se smanji kako otkloniti mnoge simptome bolesti Limete i uklanjanje infekcije iz organizma.
3. Rješavanje upale uzrokovane bakterijama pogotovo u središnjem živčanom sustavu, na način modulacije kaskade citokina. Ukratko, bakterija pokreće kaskadu citokina, koji dovodi do uništenja tkiva, koja je izvor mnogih simptoma u bolesnika s bolešću Limete. Postoje bilja, koji su specifični za kršenje kaskade citokina, koji tijelo pokreće u vrijeme infekcije. Korištenje određenih biljaka zaustavlja većina upalnih procesa u tijelu i ometa sposobnost uzročnika otkriti i prodiru u ciljnu ćeliju, da hranjive tvari i razmnožavati se. Ako mi razbiti prehrana i sposobnost bakterije se razmnožavaju, oni neće preživjeti u tijelu.
4. Zaštita strukture i stanica inficiranih bakterijom Borrelia. Бюнер odabrana bilje, dizajniran za zaštitu tih objekata. To je izuzetno važno, jer omogućuje da se zaustavi razmnožavanje bakterija i eliminirati mnoge popratne simptome.
5. Pomaže u neutralizaciji toksina, proizvode mikroorganizmima.
Liječenje simptoma. Бюнер navodi brojne kombinacije bilja u svom proširenom protokolu liječenje neuroloških, zglobne srčanog udara, kožnih simptoma, migrene, problema sa spavanjem i mnogih drugih simptoma.
7. Uništavanje спирохет Lyme bolesti i patogena, nošen kliještima. Антимикробная aktivnost je važna, ali nije dovoljna. Da se tretman izvodi u potpunosti, to mora ići ruku pod ruku s ингибированием niza procesa, индуцируемых bakterija u tijelu, što je gore opisano.
8. Uništavanje biofilma. Biofilm - to je nakupljanje mikroorganizama, koji služe za zaštitu tih patogena od nepovoljnih uvjeta okoliša. Mikroorganizmi u strukturi biofilma uronjeni u внеклеточное полимерное tvar (EPS), koji podržava struktura biofilma. U биопленке bakterije mogu komunicirati, umnožavati, prenositi stečena otpornost na antibiotike, provesti životne procese, kao što je metabolizam, sintetizirati proteine ili popravak DNK. Glavni faktor koji omogućava bakterijama da se formira биопленку, je reakcija "određivanje zbora". Ovaj fenomen je način komunikacije između mikroorganizmima s uz pomoć posebnih molekula kemijskih spojeva pod nazivom автоиндукторами. Struktura biofilma daje utočište većoj grupi bakterija. Sposobnost formirati биопленку je jedna od glavnih strategija bakterija Borrelia koji se koriste prilikom dugotrajnih kroničnih infekcija. Uništavanje biofilma važno, ali to ne treba učiniti agresivno. Agresivno uništenje biofilma može dovesti do brzog ulazak bakterije, bakterijske fragmenata i fragmenata biofilma u tijelo, ponekad u velikim količinama. To može ozbiljno pogoršati vaše simptome. Fragmenti se mogu kretati i korijen u drugim dijelovima tijelo, uzrokujući nove probleme sa zdravljem. Tako биопленку боррелий treba uništiti polako, postupno dovodi do njegova uništenja. Postoji mnogo bilja i dodataka, koje je učinkovito, ali lagano uništavaju биопленку, stvorena спирохетой Limete, i potiskuju osjećaj zbora. To će omogućiti da se izbjegne rizik previše brzo pada fragmenata biofilma u organizam. Бюнер izabrao protokol tako da već iskorištene trava uništena биопленку polako i nježno. Na taj bilja odnose андрографис метельчатый, спорыш japanski, шлемник kineski, NAC i rhodiola rosea.
Takav sveobuhvatan pristup daje vrlo dobre terapijske rezultate.
Usredotočit ćemo se ovdje na trenutak.
Nemojte zanemariti ni jedan od koraka navedenih. Svaki od njih je jednako važno. Ujedinjenje svih koraka zajedno daje odličan učinak. Бюнер detaljno opisuje u svojoj knjizi "Iscjeljivanje Limete: prirodni lijek боррелиоза Limete i srodnih klamidijske infekcije i риккетсиоза točkicama groznice", 2. izdanje. "Preporučujemo vam da pogledate ovu publikaciju.
Ako odlučite koristiti ovaj protokol, pročitajte savjete iz knjige Бюнера. Ako imate nedoumice ili bilo kakvih pitanja, molimo, kontaktirajte nas i mi ćemo vam pomoći. Kada ćete se upoznati sa shemom, vratite se na poglavlje I. ovog Vodiča i saznajte kako učinkovito planirati terapiju pomoću našeg planiranja terapije.
Nekoliko važnih praktičnih savjeta koji vam ne treba zaboraviti da pri korištenju protokola Бюнера Limete:
1. Nemojte prestati liječenje prije isteka 12 mjeseci. Čak i ako se osjećate dobro nakon nekoliko mjeseci, to nije znak da ste potpuno izliječeni. Bakterija Borrelia stvara složene strukture biofilma, uzima različite oblike razvoja, pretvara u цисты, a to znači da je za borbu sa svim svojim oblicima je potrebno vrijeme, i ako je terapija će biti okončan prerano, kroz neko vrijeme neobrađeni infekcija će se vratiti, simptomi ponovno će rasti, a vi ćete morati početi ispočetka još jednom.
2. Бюнер određuje maksimalne doze bilja. Maksimalne doze treba održavati sve dok simptomi ne nestanu. Nakon tog vremena možete postupno smanjivati doze i prelazak na podržava dozu, ali ne činite to preko noći. Ako se simptomi vraćaju na nižim dozama, vratite se na maksimalnu дозам.
3. Ako imate бессимптомная Lyme bolest, nastavite se maksimalna doza od najmanje 60 dana, a zatim se prebacite na podržavaju doze.
4. Doziranje koje Бюнером, dobro je pogodna za većinu ljudi i dobro podnosi. No, morate zapamtiti da vaše tijelo može reagirati pojedinačno, a doze navedene u protokolu, mogu biti previsoki ili preniski za vas. Бюнер ukazuje na to da ako je vaš imunološki sustav je vrlo zdrava, ili ako se vaše stanje je vrlo jednostavno, vama, vjerojatno, trebati manje doze. Ako je vaš imunološki sustav slab ili vaše stanje je vrlo loše, vjerojatno ćete trebati veće doze. Ako ste vrlo osjetljivi na vanjske tvari (to pogađa oko 1% pacijenata), možda ćete morati koristiti vrlo male doze, čak i od jedne do pet kapi za put.
5. Бюнер daje svoje preporuke o tome koje bilje koristiti i kako. Međutim, to ne znači da vi ne možete dodati i druge dodatne bilje. Ako ste dobro reagirali na travu, koja nije uključena u protokol, još uvijek možete ga koristiti. Bilja, preporučuje Бюнером, ne pokazuju negativne interakcije s drugim travama. Oni djeluju sinergijski.
6. Možete miješati trave. Ne morate da ih pojedinačno. Možete zaliti sve отмеренные tinkture u jednu čašu i pije ih zajedno, ili zaliti sve potrebne isjeckan bilje u jednu čašu, prelijte ih toplom vodom i popiti piće s talog.
7. Ako koristite proizvod sa детоксицирующими svojstva, na primjer, zeolit. Uzimajte ga barem preko 1,5 sata nakon uzimanja bilja.
8. Mnogi ljudi ignoriraju upotreba kolagena u terapiji. To je ozbiljna greška. Već smo spomenuli važnost kolagena. Obavezno unesite prehrana bogata kolagenom, i ako niste u mogućnosti dati organizam dovoljne količine kolagena u prehrani, dodajte dodataka.
9. Zapamtite da bakterije ne stvaraju otpornost bilja. Kemijska struktura bilja je vrlo komplicirano, previše složen da bi mogla postojati stabilnost. Umjesto jedne kemijske tvari biljke sadrže na stotine ili tisuće različitih spojeva.
10. Dajte svome tijelu vremena i priliku da se oporavi. Vašem tijelu je potrebno barem godinu dana da to učinite. Nemojte primjenjivati pritisak na sebe previše teško, čak i ako se osjećate bolje. Отдыхай. Sada nije vrijeme za to intenzivnog treninga. Preporučuje umjerena tjelesna aktivnost, koliko je to moguće, ali izbjegavajte vrlo intenzivnih treninga ili maratona.
PROTOKOL КАУДЕНА
Protokol Коудена je razvio dr. W. Li Коуденом i je dizajniran za ljude u ranim i kasnijim fazama bolesti Lyme, kao i za smanjenje pratećih simptoma. Protokol Коудена se koristi i kod drugih коинфекциях, nošen kliještima, i kroničnih bolesti.
Protokol Коудена koristi 14 različitih proizvoda Nutramedix, uključujući i 7 bilja poznata kao Zaštita od bakterija koje imaju antibakterijska svojstva. Prva dva bilje, Бандерол i Саменто su testirani in vitro dr. Evom Сапи i njen tim na Sveučilištu New Хейвена, Ct. Dokazano je da su oba bilje uništavaju svi oblici bakterija Borrelia burgdorferi (спирохеты, цисты, biofilma). Također je pokazala da Бандерол i Саменто više učinkovit u uništavanju ciste i биопленок bakterija Borrelia, nego doksiciklin. Dr. Richard Horowitz iz New Yorka otkrili Каудена Protokol mora biti učinkovit kod 70-80% bolesnika s progresivna bolest Lyme, od kojih su srodne infekcije u razdoblju od 4 do 6 mjeseci, čak i ako se stanje pacijenta ranije nije poboljšavala u roku od nekoliko tečajeva antibiotika. Dr. Horowitz predstavio je svoje istraživanje o korištenju protokola Коудена u bolesnika s bolešću Limete i popratnim infekcijama na konferenciji ILADS u jesen 2007 godine. 9-mjesečno istraživanje koristeći protokol Каудена također je provedeno u Borreliose Centrum u Augsburgu, Njemačka. Istraživanja su završena 2012. godine i pokazali su da je kod 80% pacijenata je uočeno poboljšanje simptoma (ocijenjeno anketiranjem pacijenata), i 90% su pokazali poboljšanje laboratorijskih analiza krvi.
Jedan od razloga za uspjeh protokol Коудена je činjenica da sredstva za zaštitu od mikroba imaju širok spektar djelovanja protiv bakterija, gljivica, parazita, pa čak i virusa, oni su anti-upalni i нетоксичными za tijelo. Upotreba ljekovitog bilja pomaže u borbi s боррелиями i drugim микробиологическими infekcijama, eliminira popratne simptome i jača imunološki sustav. Oni ne uzrokuju dysbiosis crijeva i sigurno. Toksikološki studija na Sveučilištu u Guayaquil, Ekvador, pokazala da je trava putem Каудена mogu se unositi životinje tisuće puta tijekom preporučena doza bez promjena u ponašanju životinja ili гистопатологии organa.
Opis općih svojstava svih proizvoda u okviru protokola Каудена:
Paket Zaštita od mikroba: anti-upalni svojstva, širok antibakterijski spektar, противовирусной, противопаразитарной aktivnosti, učinkovit protiv Borrelia burgdorferi i drugih sojeva bakterija Borrelia i srodnih spolno prenosive kliještima, kao što su бартонелла, бабезия, chlamydia, mycoplasma, риккетсии (uključujući коксиеллы i эрлихии) ili цитомегаловирус.
Бурбур-пинелла Detoksikacija: podržava detoksifikovati mozga i središnjeg živčanog sustava, čisti organizam od toksina i биотоксинов, uklanja toksine iz jetre, bubrega, limfni sustav i ćeliju ćeliju prostora, čisti krv. Uklanja toksine iz mozga, kralježnice i perifernog živčanog sustava. Бурбур-Пинелла također je učinkovit u smanjenju reakcije Геркса.
Куманда Zaštita od mikroba: anti-upalni svojstva, širok spektar antibakterijskih, antivirusnih, противопаразитарных svojstava, učinkovit protiv Borrelia burgdorferi i drugih sojeva Borrelia i srodnih spolno prenosive kliještima. On također ima snažnu противогрибковую aktivnost protiv gljivica roda Candida, Aspergillus i Mucor. Osim toga, on može prijeći krvno-moždanu barijeru.
Энула Zaštita od mikroba: anti-upalni svojstva, širok spektar antibakterijskih, antifungalna, antivirusnih, противопаразитарных svojstava, učinkovit protiv bakterija vrste Borrelia i nekih vrsta Babesia.
Хуттуйния Zaštita od mikroba: anti-upalni svojstva, širok antibakterijski spektar i antifungalna aktivnost, učinkovit protiv bakterija Borrelia burgdorferi i drugih sojeva боррелий i srodnih spolno prenosive kliještima. Visoka učinkovitost protiv бартонеллы.
Malate magnezija to je vrlo dobro se vari oblik magnezija. Magnezij - važan mineral, neophodan za pravilno funkcioniranje organizma. Većina kronično bolesnih ljudi ima manjak magnezija. Oko pedeset posto metaboličkih enzima koji u konačnici generiraju energiju ATP za pravilno funkcioniranje stanica, zahtijevaju magnezija kao кофактора. Magnezij je potreban za održavanje normalne otkucaje srca, krvni tlak, rad živaca i mozga, pravilne kontrakcije i relaksacije skeletne mišiće, kao i glatkih mišića crijeva, žučnih vodova, vodova gušterače i tako dalje
Mora Zaštita od mikroba: anti-upalni svojstva, širok spektar antibakterijskih, antifungalna, antivirusnih i противопаразитарных svojstava.
Peršin Detoksikacija: čisti organizam od toksina i биотоксинов, uklanja toksine iz jetre, bubrega, limfni sustav i ćeliju ćeliju prostora, čisti krv. Detoksikacija peršina također je učinkovit u smanjenju reakcije Геркса. Osim toga, on ispunjava nedostatak kalcija, željeza, tiamina, riboflavina, karotena, vitamina A i vitamina C.
Саменто Naziva zaštita: učinkovit modulator imunološkog sustava, ima široki spektar antibakterijski, antifungalna, противовирусной i противопаразитарной aktivnosti, učinkovit protiv bakterija Borrelia burgdorferi i drugih bakterija Borrelia, kao i клещевых pratećih infekcija.
Силантро Detoksikacija metala: pomaže očistiti tijelo od teških metala, različitih биотоксинов i mnogih drugih toksičnih tvari.
Серрапептаза predstavlja протеолитический (расщепляющий proteini) enzim potječe iz probavnog sustava svilena buba. Ovaj enzim probavljaju фибрин, koji štiti bakterije боррелии i pomaže razbiti mikrobiološke биопленку. Narušili фибрин, koji štiti bakterije, stanice imunološkog sustava može se učinkovito napad патологическую микрофлору i boriti se s njom. Osim toga, серрапептаза razgrađuje фибрин, прилипший na zidove kapilara, i na taj način poboljšava transport kiseonika do tkiva. Dakle, u onim tkivima, gdje su povoljni anaerobne uvjete za razvoj bakterija prevladavalo, srijedu mijenjaju na aerobni, tj. nepovoljne za bakterije.
Спарга Sulphur detoksikacija: pomaže ukloniti iz organizma сульфаниламидные antibiotici i drugi lijekovi na bazi sulfonamida, koji blokiraju сульфатные putu i putu конъюгации glutationa.
Stevia: ima antibakterijski učinak protiv svih oblika razvoj bakterija Borrelia i biofilma širokim rasponom antifungalna i antioksidativno djelovanje.
Такуна Zaštita od mikroba: ima vrlo jaka antibakterijska, antivirusna i antifungalna svojstva. To smanjuje simptome koji prate infekciju.
Više informacija:
Ljudi koji sudjeluju u programu podrške Каудена, treba popiti 2-3 litre vode na dan (odnosno manje za djecu ovisno o njihovoj težini). Ljudi bi trebali ograničiti svoj stres i koristiti tehnike opuštanja. Pravi odmor noću vrlo je važna - morate spavanje u zamračenoj spavaćoj sobi ne kasnije od 11 navečer do 6 ujutro. Dijeta treba da sadrži velike količine sirovog povrća i voća, po mogućnosti organskog, i isključiti šećer, višak škroba, procesirana hrana, namirnice koje sadrže pšenicu, mliječni proizvodi (kravljeg porijekla) i rafiniranih ulja. Prehrane - najvažniji dio za poboljšanje vašeg zdravlja.
NAPOMENA: Vlakna i većina proizvoda koji se koriste kao povezujući toksina, treba uzeti ne manje od 30 minuta nakon što je i po 4 sata prije uzimanja bilo kojeg proizvoda Cowden Protocol. Lijekovi kao što su aktivni ugljen, бентонитовая gline i kolestiramina (Questran), treba uzeti samo u slučaju prijeke potrebe, na primjer, u slučaju reakcije Яриша–Герксхаймера.
Ako odlučite koristiti protokol Коудена, molimo pažljivo slijedite upute, dolazi sa softverom, tada proizvodima. Upute su vrlo detaljne i sadrže tablice o tome kako da koristite proizvod svaki dan. Proizvodi već kuha u obliku gotovih kompleta i podijeliti setovima na 1.–9. mjesec.
IZMJEREN PROTOKOL NUTRITIONALS®
Tvrtka Researched Nutritionals® je razvio protokoli liječenja bolesti Limete i srodnih joj infekcija na bazi patentiranih proizvoda i istraživanja. Njihovi protokoli često koriste liječnici ILADS. Možete ih primijeniti što je zajedno s antibiotska terapija, tako i kao posebnu, samo-terapije.
Исследованные proizvodi Nutritionals® izloženi na naučnom istraživanju i kliničkim testovima pokazati učinkovitost proizvoda. Individualni sastav proizvoda, visoka kvaliteta i pozitivne kritike mnogih bolesnika s bolešću Limete i клещевыми bolesti uvjerio nas su ovaj protokol u našu listu najboljih prirodnih metoda liječenja bolesti Lyme.
Proizvodi su skupi. Cijena je, možda, zbog visoke troškove istraživanja i klinička ispitivanja, koja moraju proći kroz proizvode. Međutim, ako pogledate tablicu u planeru terapije na stranici 21 (sažetak protokola Researched Nutritionals®), vidjet ćete da koristite proizvode od Limete, vi ste zapravo влияете na mnoge druge srodne infekcije. Ako imate боррелиозная infekcija i 2-3 srodne infekcije, zatim, oslanjajući se na protokolu, Borrelia i u zavisnosti od pratećih infekcija, to može biti sasvim dovoljno, na primjer s potvrđene Borrelia + Bartonella + Хламидийная infekcija, ili vam je potrebno dodati samo jedan proizvod osim protokola, na primjer, kao u slučaju бабезией.
Prilikom odlučivanja o ovoj vrsti terapije koristite savjete, navedene su u poglavlju I, kao i Plan terapije i informacije sadržane u njemu. Na stranici 21, kratak sažetak ispitivanih protokola Nutritionals®, koji će vam pomoći planirati terapiju, a na stranicama 27-33 detaljne protokole.
Mnogi ljudi nisu upoznati s ovim protokolom, stoga ćemo analizirati strategiju, onu koju ste primili Researched Nutritionals® u pristupu problemu bolesti Lyme.
-
Odredba kaskade citokina. Već smo spomenuli o tome kada se raspravlja o protokola Бюнера Limete. Tvrtka Researched Nutritionals® također je priznao regulacije citokina jedna od glavnih komponenti terapije. Njihov odgovor na ovaj problem je CytoQuel® - многокомпонентная formula koja vrlo dobro radi u regulaciji citokina. On se sastoji od N-ацетилцистеина (NAC), ekstrakt crnog čaja, ekstrakt kurkume, токотриенолов DeltaGold® i resveratrola.
2. Regulacija ekspresije цитокина IL-10 i stanični odgovor onda je odgovarajuća regulacija imunološkog sustava, koji je bio poremećen tijekom infekcije. Ovo je također objašnjeno u protokolu Бюнера Limete. Regulirati imunološki sustav, uvode se tri proizvoda: Мультимессенджер, instant messenger broj 1 i faktor prijenosa L+.
Мультимессенджер sadrži: betain HCl, inozitol, beta-glukana, Larix occidentalis (Zapadna ariš), Camellia sinensis (kineski čaj), Punica granatum (nar), Astragalus membranaceus (Astragalus), Lentinula edodes (gljive shiitake), Grifola frondsa (šumarstvo piletina), cink (u obliku sildenafil cinka), kalcij., Метилкобаламин (vitamin B12), Selen (u obliku L-селенометионина)
Izaslanik Broj 1 sadrži: inozitol, beta glucan, colostrum, acidophilus лактобактерии i бифидобактерии.
Koeficijent prijenosa L+ sadrži: Beta-glukana, IP-6, kolostrum i sojevi laktobacila.
3. Povećanje aktivnosti NK stanica (prirodnih stanica ubojica) i optimizacija detoksikacije. NK-stanice pripadaju imunološki sustav. U kontekstu bolesti Lyme nas najviše zanimaju NK-stanice CD57. Aktivno je kronična bolest potiskuje imunološki sustav i uzrokuje gubitak NK CD57 (prirodnih stanica ubojica) limfocita, koji čine prirodnu liniju zaštite u ljudskom tijelu. Smatra se da ljudi s niskim brojem CD57 NK-stanica osjećati još gore i veća je vjerojatnost da će razboljeti neurološka bolest Lyme. Stoga se čini primjerenim povećati aktivnost tih stanica. U tu svrhu nudimo glutation što dodatno pomaže u detoksikaciji.
4. Borba s патогенами: боррелии i srodne infekcije. Ovdje nudimo BLt i Myc-P, koji se koriste za bolesti Limete i nekoliko pratećih infekcija.
БЛт predstavlja синергетическую pjesmu od sljedećih biljaka: čaj od korijena New Jersey (ili crnog korijena, lat. Ceanothus americanus), korijen сарсапариллы (Smilax Ornata), Lomatium dissectum (biljka iz porodice морковных, Lomatium dissectum), ekstrakt crne ljuske oraha (Juglans nigra), Stillingia sylvatica (biljka iz porodice молочайных, obična kost (Eupatorium perfoliatum), Dipsacus.
MYC-P predstavlja синергетическую pjesmu biljaka: korijen изатиса (Isatis Indigotica), кордицепс (Cordyseps Sinensis), Хоуттуиния (Houttuynia Cordata), korijen шлемника kineski (Scuttellaria Baicalensis), Mačji kandža (Uncaria Tomentosa), list Сиды akutne (Sida Acuta), uva (Arctostaphylos Uva-Ursi), korijen стиллингии (Stillingia Sylvatica)
5. Zaštita organa. Još jedan aspekt, пересекающийся s protokolom Бюнера. Zaštita strukture i tijela omogućuje da se zaustavi razmnožavanje bakterija i eliminirati mnoge popratne simptome. Ovdje koristimo točno iste proizvode kao i gore, tj., БЛт i Myc-P. Možete vidjeti koliko je bogat sastav tih proizvoda. Bilje imaju zaštitna svojstva u odnosu na broj organa i struktura, kao što su endotel.
6. Mitohondrijske podrška. U Researched Nutritionals® fokusira se na potporu mitohondrija. Mitohondrije su glavne energetske centre ćelija. Lyme bolest slabi mitohondrije, oni nisu sposobni da rade ispravno i ne mogu održavati proizvodnju dovoljne količine energije u oštećenim stanicama. To dovodi do raznih bolesti. Za podršku mitohondrija tvrtka Researched Nutritionals® preporučuje koristiti ATP 360.
ATP 360® bio je dizajniran za pružanje potpune podrške mitohondrija, pomaže normalan rast i митозу mitohondrija, podržavajući zdrav mitohondrijske stanične membrane i pruža potrebne srodnih faktora za optimalnu proizvodnju stanične energije.
7. Uništavanje biofilma. To je objašnjeno u opisu protokola Бюнера Limete. Researched Nutritionals® nudi biološke razgradnje.
Biološko uništenje sadrži: Mješavina EnzymeDisrupt ™ (лизоцим, serratiopeptidase, beta-глюканаза, липаза, протеаза 4.5, целлюлаза, гемицеллюлаза), mješavina HerbDisrupt ™ (ekstrakt plodova brusnice, берберин, ružmarin ekstrakt, prah ulja paprene metvice) i N-acetilcisteina.
Kao što možete vidjeti, osnovni cilj protokola Бюнера Limete i Исследованного protokol Nutritionals® podudaraju. Međutim, preporučuju se i druge tvari. Najveća prednost ove razlike je u tome, da ako zbog nekog razloga ne možete slijediti protokol Бюнера ili loše reagiraju na njega, možete probati izmjeren opcija Nutritionals®. Sve najvažnije pretpostavke ispunjeni, ali je sastav proizvoda je promijenjen, tako da vaše tijelo može reagirati drugačije. To radi i u drugu stranu. Ako ste loše reagirali na Исследованные Protokol Nutritionals®, imate još uvijek postoji mogućnost da se koristi protokol Бюнера Limete ili protokol Коудена.
GDJE MOGU NARUČITI BILJA I DODATAKA, OPISANE U OVOM PRIRUČNIKU?
Bilje iz protokola Бюнера, Protokol Каудена i većina drugih biljaka i dodataka možete naručiti na web-stranici trgovine www.lymeherbs.eu
U trgovini ćete pronaći bilja u različitim oblicima:
• tinkture
• ekstrakti, ne sadrže alkohol
• kapsule
• zelje izrezati
• isjeckan bilje
Na kartici "Paketa" možete naći gotove setove bilja za liječenje ove infekcije.
Linkovi:
Darin Ингельс "Rješenje Limete. Plan od 5 dijelova za borbu protiv upalna autoimuna odgovor
i pobijediti bolest Lyme ".
Lako Thomas; Horn, Stjepan. "Moderni biljni srebrenik (str. 2)". Knjige Sjevernom Atlantiku.
Gerard Nowak "Surowce roślinne stosowane w wyczerpaniu psychofizycznym i stresie"
Jakob Тейтельбаум "Od napornog na fantastičnoj!"
Marek Krzystanek, Artur Pałasz, Ewa Krzystanek, Irena Krupka-Matuszczyk, Ryszard Wiaderkiewicz, Rafał Skowronek "S-adenozylo L-metionina w schorzeniach OUN."
Paweł Malinowski "Umysł, ciało, duchowość."
Richard I. Horowitz "Kako mogu postati bolje?: Plan akcija za liječenje rezistentnih na Limu i kroničnih bolesti"
Steven Харрод Бюнер: "Biljni antibiotici: prirodna alternativa za liječenje otporne na lijekove bakterija".
Steven Харрод Бюнер: "Liječenje pratećih infekcija bolest Lyme: dodatne i sveobuhvatne metode liječenja бартонеллы i микоплазмы".
Steven Харрод Бюнер: "Iscjeljenje od Limete: prirodni lijek боррелиоза Limete i srodnih klamidijske infekcije i риккетсиоза točkicama groznica".
Steven Харрод Бюнер "Prirodne metode liječenje pratećih infekcija Limete: анаплазмы, бабезии i эрлихии".
Steven Харрод Бюнер "Biljni antivirusni lijekovi: prirodni lijekovi za liječenje nastale trajne i epidemija virusnih infekcija".
William Роулз "Otključavanje Limete. Mitovi, istine i praktična rješenja za liječenje kroničnih bolesti Lyme ".